$
בארץ

יאיר (יאיא) פינק עובר מהעבודה למפלגתו החדשה של ברק

פינק התמודד ברשימת העבודה לכנסת ה-21 והגיע למקום השמיני ובעבר שימש ראש המטה של ח"כ שלי יחימוביץ'. פינק: "אנו זקוקים למנהיגות עם סכין בין השיניים כבר זמן רב"

צבי זרחיה 10:1830.06.19

אהוד ברק הודיע הבוקר על הצטרפותו למפלגתו של יאיר (יאיא) פינק, בוגר ישיבת הקיבוץ הדתי, קצין בצנחנים ומייסד המיזם החברתי "לובי 99". פינק היה בעבר ראש המטה של ח"כ שלי יחימוביץ'.

 

פינק התמודד ברשימת העבודה לכנסת ה-21 והגיע למקום השמיני.

 

פינק הוא בעל תואר שני במינהל עסקים, כיהן כמנכ"ל עמותת "שכן טוב" ובכיר בעמותות "תג מאיר" ו"אופק"- היוזמה להקמת הבנק הקואופרטיבי. פינק הוא חבר המועצה הציבורית של תנועת צו פיוס.

 

יאיר (יאיא) פינק יאיר (יאיא) פינק

 

הוא לקח על עצמו להשתלב בבניית המפלגה החדשה ובכתיבת המצע וכן בניווט עבודת הסיעה בכנסת הבאה.

 

פינק: אמר כי "אני מצטרף לקבוצה שאני מאוד מאמין בה, במנהיגות שלה ובהתגייסות האמיתית שהיא מייצגת. אנו זקוקים למנהיגות עם סכין בין השיניים כבר זמן רב. הגיע הזמן להפקיע את הבלעדיות שהימין הקיצוני לקח לעצמו בסוגיות לאומיות ויהודיות, היהדות לא שייכת לימין. 70 פנים לתורה ואין לאיש בלעדיות על האתוס הציוני והרעיון היהודי. היהדות שלי רודפת שלום, המשפט שמופיע מספר הפעמים הרב ביותר בתורה הוא: זכור כי גרים היינו בארץ מצרים, היהדות מקדשת צדק חברתי. ישראל חזקה היא מדינה שיודעת לכבד את השונות בתוכה, שמבינה שהשונות היא מקור אדיר לעוצמה חברתית. פוליטיקה צרה וקטנה הוציאה שם רע ליהדות והרחיקה רבים וטובים מהיהדות. אין סתירה בין ערכי היהדות לדמוקרטיה. מי שמחפש למצוא סתירה בין השניים פועל הלכה למעשה לפגיעה במהותה של המדינה ולחתור תחת ערכי הציונות".

 

ברק אמר כי "הצטרפותו של פינק משקפת תנועה רחבה של אזרחיות ואזרחים שהחליטו לקחת את גורלם בידיהם, להתלכד, להתאחד ולצאת לדרך שתחזיר את ישראל למסלול הנכון". יאיר גולן הוסיף: "פינק הוא איש ציבור צעיר, אמיץ ויוצא דופן. הוא חלק ממנהיגות חברתית שלא מוכנה להנמיך את דגלי הזהות והתרבות שלה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x