$
בארץ

אלה הלוביסטים שנחקרו בפרשת הפרוות שבה מעורבת גלעד לובינג

במסגרת פשיטה על משרד גלעד לובינג, נחקרו אמיר גלעד, אריאל סנדר ועמית אבנר, שעבד בעבר במשרד. גלעד לובינג פעל נגד חוק שנועד להגביל את המסחר בפרוות בישראל. אחד מכיווני החקירה שנבדקים הם תיווך לשוחד בעבודה מול אישי ציבור. גלעד לובינג: "משתפים פעולה עם הרשויות באופן מלא כדי להגיע לחקר האמת"

צבי זרחיה 19:3529.06.19

שלושת הלוביסטים שנחקרו במסגרת הפשיטה על חברת הלובינג גלעד  הם אמיר גלעד, מבעלי המשרד ומייסדו, אריאל סנדר שהוא מנהל העסקים הראשי ועמית אבנר שעבד בעבר במשרד וכיום כבר לא מועסק בו.

 

 

 

ביום רביעי בשבוע שעבר פשטה המשטרה על משרדי חברת הלובינג בניסיון לאסוף עוד מידע על חקיקת "חוק הפרוות" שנועדה להגביל את המסחר בפרוות בישראל. הצעת החוק שהועלתה בכנסת ה-18 וה-19 לא נחקקה בסופו של דבר. משרד הלובינג "גלעד" ייצג אז את הפדרציה הבינלאומית לפרוות. אחד מכיווני החקירה שנבדקים הם תיווך לשוחד בעבודה מול אישי ציבור ו"חשד לעבירות מתחום טוהר המידות".

 

אמיר גלעד, עמית אבנר ואריאל סנדר, שנחקרו במסגרת הפרשה אמיר גלעד, עמית אבנר ואריאל סנדר, שנחקרו במסגרת הפרשה צילומים: סיון פרג'

 

 

לפי תחקיר של הערוץ הראשון משנת 2015 במסגרת המהלכים לאי חקיקתו של החוק, הוטסו ארבעה ח"כים לדנמרק: חברת הכנסת לשעבר פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו שחשודה ב"פרשת ישראל ביתנו", ח"כ לשעבר כרמל שאמה הכהן המשמש כיום כראש העיר רמת גן, ח"כ לשעבר אמנון כהן מהליכוד וח"כ לשעבר מנחם מוזס מיהדות התורה. על פי החשד, לוועדת האתיקה של הכנסת נמסר מידע מוטעה על מימון נסיעת הח"כים על ידי הקהילה היהודית המקומית, בעוד שמי שמימנו את הנסיעה בפועל הם לקוחות של משרד הלובינג. נציגי המשרד הצטרפו לנסיעה.

 

משרד הלובינג גלעד הוא אחד המשרדים הוותיקים והגדולים בענף הלובינג. המשרד הוקם בשנת 1997 על ידי אמיר גלעד שהיה קודם לכן עוזר פרלמנטרי של יו"ר ועדת הכספים בעבר ח"כ גדליה גל ממפלגת העבודה. במהלך השנים הצטרף אראל סנדר שהוא בעלים ומנהל עסקים ראשי של הקבוצה. בשנת 2016 שימש סנדר כיועץ האסטרטגי של מטה טראמפ בישראל.

 

בעבר שימש סנדר למשך זמן קצר מנכ"ל בפועל של משרד התיירות בתקופת השר בני אלון, אך נפסל למינוי קבוע. בנוסף, הוא שימש בעבר כמנכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי וכחבר המועצה המקומית אלקנה.

 

הקבוצה כוללת משרד יחסי ממשל ולובינג, וחברה לייעוץ אסטרטגי בתחום התקשורת והפוליטיקה תחת השם "פרו אסטרטגיה" . במסגרת הקבוצה פועלת קבוצת גלעד-סנדר אחזקות הכוללת חברה הפועלת בתחום הקידום העיסקי השותפה בחברות בתחומי הרפואה, התחבורה והתעשייה, לרבות חברת "CANN10" הפועלת בתחום הקנאביס הרפואי. בתחום הלובינג מעסיקה החברה 12 לוביסטים, שחלקם עבדו קודם לכן כיועצים פרלמנטריים.

 

63 לקוחות של החברה המיוצגים על ידי גלעד רשומים באתר הכנסת. בין הלקוחות: אלעד ישראל של יצחק תשובה, המטה להצלת העיר אילת שבאמצעותו פועלת גלעד באחרונה למניעת סגירת שדה דוב, ארקיע שאף היא מתנגדת לסגירת השדה, כיל, בורסת היהלומים, האגודה הישראלית של יצרני בטון, חברת כרטיסי האשראי כ.א.ל, ההסתדרות הרפואית, קופת חולים מאוחדת, מועצת החלב, סופר-פארם, מפעל ערבה מיינס, ערוץ 9, ערוץ הקניות, קק"ל, רכבת ישראל ותדיראן.

 

בתחקיר של אילנה דיין בתוכנית "עובדה" ששודר בשנת 2012, התפארו לוביסטים בחברה כיצד הם מצליחים להעביר חוקים בכנסת. תחקירנית של עובדה השתתפה בקורס ללוביסטים שאורגן על ידי החברה במסגרתו התפארו הלוביסטים כי הם ה"הון המחבר בין ההון לשלטון". הם הסבירו כי לקוח שלהם חברת 3M

נתקעה עם מלאי גדול של בד לאפודים זוהרים וכי קידמו את החוק המחייב כל בעל רכב בישראל להחזיק אפוד זוהר.

 

יו"ר ועדת הכלכלה דאז ח"כ גלעד ארדן טען אז כי הוא ניסח את החוק ולא קיבל את הנוסח מגורם כלשהו. בעקבות אותה תוכנית ביקש יו"ר הכנסת דאז ראובן ריבלין לגבש כללים חדשים לפעילותם של הלוביסטים בכנסת.

 

בעבר פורסם כי הלוביסטית מירב שמולי נחשדה בעבירות של שוחד והלבנת הון במסגרת חקירתו של ח"כ דוד ביטן. ועדת ההיתרים של הכנסת החליטה במאי 2018 להחזיר לה את היתר הכניסה לכנסת אך קבעה שלא תוכל לעמוד בקשר עם ביטן ולא תוכל לקדם נושא שהוא בין יוזמיו.

 

מחברת גלעד יחסי ממשל ולובינג נמסר: פעלנו ואנו פועלים תמיד על פי החוק, שהוא נר לרגלינו. אנו משתפים פעולה עם הרשויות באופן מלא על מנת להגיע לחקר האמת באופן מיידי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x