בארץ

הדיח את זנדברג: הורוביץ ניצח בקרב על ראשות מרצ

ניצן הורוביץ, שזכה ב-459 קולות מול 389 לזנדברג, ינהיג את המפלגה בקמפיין לבחירות השניות שייערכו השנה. עד סגירת הקלפיות ב-22:00 הצביעו 81% מחברי ועידת המפלגה. הורוביץ: "השמאל של ישראל ניצח, 35 מנדטים חסרי מעש ותוחלת"

ynet 22:3627.06.19
אחרי קדנציה קצרה, ניצן הורוביץ הדיח הערב (ה') את תמר זנדברג מראשות מרצ. כאלף חברי וחברות ועידת מרצ פקדו היום את גני התערוכה בתל אביב ובחרו ביושב הראש הבא של המפלגה לקראת הבחירות השניות לשנת 2019 בעוד כחודשיים. עד סגירת הקלפיות נרשמו 81% הצבעה. הורוביץ נאם אחרי ניצחונו ואמר: "השמאל של ישראל ניצח".

  

הורוביץ תקף את ראש הממשלה נתניהו ואמר כי "כדי למלט עצמו מהכלא עושה עסקאות של שוחד פוליטי ומפקיר את עתידנו". הוא תקף גם את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שלדבריו "פתאום גילה את הכפייה הדתית. האיש הזה, שלא מחמיץ שום הזמדנות להתנגד לזכויות להט"ב, נישואים אזרחיים ותחבורה בשבת, הוא ישמור עלינו עכשיו? רק מרצ הוכיחה שהיא מתייצבת למאבק הזה על דמותה של המדינה כמדינה חופשית".

 

  

ניצן הורוביץ נואם אחרי ניצחונו ניצן הורוביץ נואם אחרי ניצחונו צילום: אבי חי

 

תמר זנדברג תמר זנדברג צילום: עומר מסינגר

 

הוא תקף גם את מפלגת כחול לבן וכינה אותה "35 מנדטים חסרי מעש וחסרי תוחלת". הוא הוסיף: "אני קורא מכאן לכל האנשים שבבחירות האחרונות עזבו אותנו לטובת כחול לבן, בואו הביתה, חיזרו אלינו. הצבעתם לכחול לבן, הצבעה אסטרטגית, רציתם החלפת שלטון אבל רק מי שמצביע עם הלב מנצח".

 

"בבחירות הקרובות ניצב לפנינו אתגר מיוחד, יש לנו הזדמנות אמיתית להחלפת השלטון ולהחזיר את התקווה, אני קורא מכאן לכל המפלגות והגורמים בשמאל ואומר להם - מרצ נכונה להידברות ולשיתופי פעולה על בסיס ערכינו ערכי השמאל שהם המפתח לעתידה של מדינת ישראל", הוסיף הורוביץ.

 

זנדברג אמרה אחרי ההפסד בבחירות לראשות המפלגה כי "זה לא נחמד להפסיד, אבל מי שלא מפסיד גם לא מנצח. אני באמת מאחלת המון המון הצלחה לניצן. מרצ בשבילנו יותר גדולה מבן אדם אחד או משניים, זה השמאל של ישראל". זנדברג עוזבת את משרד יו"ר המפלגה אחרי קצת יותר משנה מאז שנבחרה לתפקיד, במרץ 2018.

 

ח״כ אילן גילאון, שתמך בהורוביץ במרוץ, אמר: "קודם כל אני רוצה להודות לחברתי ח"כ תמר זנדברג, שותפה חשובה ובכירה לדרך. ברכותיי לחברי ניצן הורוביץ, על הניצחון המרגש. אני מאמין שמרצ בהובלתך תביא אותנו למחוזות חדשים ומשפיעים, ומצפה לשרת לצידך בכנסת ה-22, עם מרצ ושמאל ערכיים, גדולים וחזקים".

  

מכחול לבן נמסר בתגובה לדבריו של הורוביץ: "אנחנו בהחלט הגורם היחיד שיכול לנקות את הפוליטיקה הישראלית ולהביא להחלפת שלטון נתניהו. התנשאות כלפי יותר ממיליון ישראלים שהצביעו לכחול לבן לפני חודשיים וחצי אינה מתכון להצלחה".

 

 

ח"כ עמיר פרץ, המועמד לראשות מפלגת העבודה, בירך את הורוביץ על זכייתו ואמר: "מרצ היא מפלגה חשובה לדמוקרטיה הישראלית. אני מאמין שהיו"ר הנבחר יתרום להצלחת המחנה הדמוקרטי בישראל במאבק המשותף שלנו למען הצדק החברתי, השלום והשוויון ובעבודה המשותפת שלנו להחלפת נתניהו".

  

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' בירכה גם כן את הורוביץ על בחירתו ומסרה: "ניצן הוא אדם ראוי ביותר, ואני בטוחה שיהיה יו"ר מוצלח ואהוד. שיתוף פעולה בין העבודה ומרצ נראה כעת ראלי מבעבר. בהצלחה ניצן ידידי".

 

גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בירך את הורוביץ על זכייתו ומסר: "דעותיה של מרצ בשלל הנושאים רחוקות ממני באופן קיצוני, אבל אי אפשר שלא להעריך את ההליך הדמוקרטי שמתרחש במפלגה, הליך שקיים עוד רק בליכוד ובעבודה. אני מברך את ניצן הורוביץ על בחירתו ליו"ר מרצ".

  

יאיר לפיד, מספר 2 ברשימת כחול לבן, כתב בטוויטר כי הוא "מברך את ניצן הורוביץ על זכייתו ליו"ר מרצ. אחריות רבה מונחת לפתחו. בהצלחה". זאת אחרי המתקפה של הורוביץ על כחול לבן בנאום הזכייה שלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x