שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

גנץ: "לא תהיה ממשלת אחדות עם נתניהו, הוא פיזר את הכנסת ואין דרך חזרה"

יו"ר כחול לבן הגיב במסיבת עיתונאים על היוזמה לביטול הבחירות ואמר כי "אם היתה אופציה חוקית לביטול הבחירות וניתן היה להקים ממשלת אחדות בלא נתניהו הייתי שוקל זאת ברצינות"

צבי זרחיה 16:4026.06.19
יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ הודיע אחר הצהריים שלא יחבור לממשלת אחדות עם נתניהו ולא יתמוךבביטול הבחירות לכנסת ה-22 שיתקיימו ב-17 בספטמבר 2019.

 

 

 

 

במסיבת עיתונאים בתל אביב הגיב גנץ על היוזמה לביטול הבחירות ואמר כי "נתניהו שוב מוליך שולל את אזרחי ישראל. במשך שבועות רבים הוא נכשל בהקמת ממשלה, נתניהו איבד את זה. משלא הצליח להרכיב ממשלה הוא הוביל ופעל במלוא כוחו, הצביע באופן אישי בעד פיזור הכנסת והוביל את מדינת ישראל למערכת בחירות יקרה, מיותרת יחד עם הליכוד ועם סיעות נוספות. אם נתניהו לא היה מדרדר את המדינה לבחירות, הנשיא היה מטיל עלי את האחריות להקים ממשלה והייתי מצליח. נתניהו ידע, וכעת כל המערכת הפוליטית מבינה את זה.

 

 

בני גנץ בני גנץ צילום: צילום מסך

 

"בפיזור הכנסת ובהקדמת הבחירות הוא חיסל את האופציה להקים ממשלה שתפעל למען אזרחי מדינת ישראל ושלח את שנת 2019 לאובדן כלכלי ושלטוני. הוא לחץ על כפתור פיזור הכנסת ואין דרך חזרה. מה שראינו ביומים האחרונים זה ספין נוסף. הוא רואה סקרים וממציאים ספינים. הוא כפה את המציאות הזו והוא לא יכול להעביר את האשמה על אחרים או לעשות שימוש ציני במוסד יו"ר הכנסת.

 

"אם נתניהו היה ממלכתי הוא היה מפנה את כיסאו ולא כופה על המדינה שנה שלמה של שיתוק ובזבוז כספי ציבור. יכולתי להרכיב ממשלה רחבה שהיתה פועלת למען כולם. אני כאן היום, לא משתמש במתווכים, מקורבים או שמועות, אלא כדי להגיד בקולי - אם היתה אופציה חוקית לביטול הבחירות וניתן היה להקים ממשלת אחדות בלא נתניהו הייתי שוקל זאת ברצינות. סיעת כחול לבן הצביעה נגד פיזור הכנסת. אך כעת המציאות היא קשה אך פשוטה. ב-17 בספטמבר יתקיימו בחירות שנכפו על ידי נתניהו שממשיך לדאוג לענייניו האישיים. אנו ערוכים ואנו ננצח. הוא ימשיך להתעסק עם עצמו ואנו נמשיך לעבוד בשבילכם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x