$
בארץ

ברק הקים מפלגה: "את נתניהו צריך להפיל ולא להציל"

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר הודיע על חזרתו לחיים הפוליטים - וקרא לחיבורים פוליטיים בבחירות הקרובות. ברשימתו של ברק נמצאים סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן, יפעת ביטון ויו"ר תנועת דרכנו קובי ריכטר. לדבריו, "נתניהו הגיע לסוף דרכו"

צבי זרחיה 18:1726.06.19

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הכריז הערב (ד') על התמודדותו בבחירות הקרובות במסגרת מפלגה חדשה, ותקף באופן חריף את ראש הממשלה בנימין נתניהו. לצד ברק, הופיעו האלוף (במיל.) יאיר גולן, היזם קובי ריכטר ופרופ' יפעת ביטון שהצטרפו לרשימה.

 

 

 

בהופעה בבית סוקולוב בתל אביב אמר ברק כי "על מנת להחזיר את התקווה ולהחזיר את ישראל הטובה למסלול החלטנו להקים מסגרת פוליטית מתאימה. נגייס את האמיצים שמבינים את המשימה ונפעל לסיום משטר נתניהו. יהיה מהלך של איחוד כוחות חיבורים התגייסות אומץ ונחישות. ביבי, זה הרגע האחרון שלך ללכת הביתה מרצונך. אני מבקש להזהיר אותך אל תנסה לגרור מדינה שלמה לכאוס כדי להיחלץ מהכלא. אתה תיתקל במדינה ובישראלים שלא מוכנים לשחק את המשחק של שנאה פירוד והסתה".

אהוד ברק במסיבת העיתונאים אהוד ברק במסיבת העיתונאים צילום: מוטי קמחי

 

 

ברק התייחס למפלגת כחול לבן ולמנהיגיה בני גנץ, משה יעלון גבי אשכנזי ויאיר לפיד ואמר: "אני אומר לכם, היריבות שלנו היא עם נתניהו ועם דרכו. יש מאות אלפים של מצביעים, הגונים, טובים, ישרים אמיתים ופטריוטים כמונו אנשי שמבינים שנחצו במדינת ישראל בשנה ובשבועות האחרונים כל הקווים האדומים. ציניות, חוסר הבושה והיעדר הגבולות, לא יעצרו ברדיפה וסימון של שמאלנים. אני קורא לצו 8 לכל מי שהמדינה הזו יקרה לו - מכאן לצאת מהמחנאות ומהמלכודת שטמן לנו בנימין נתניהו. אני קורא לחיבור מחדש והתעלות מעל כל שיקול אישי כדי להציל את הבית של כולנו. העת לחיבורים והתגייסות מלאה וללא תנאי. זה הזמן לנצח כי אין לנו את הפריבילגיה להפסיד. אלינו יצטרפו עוד רבים מכל קצוות העם והחברה. נהווה את התשתית לחיבורים פוליטיים נוספים שבאים מכל קצות החברה הישראלית. נעשה את כל מה שצריך כדי לנצח".

 

"הבחירות הוקדמו כדי לחלץ את החשוד" 

ברק התייחס למצבו המשפטי של ראש הממשלה ואמר כי "נתניהו ויו"ר הכנסת עושים שימוש ציני בטיעונים ממלכתיים לכאורה שבועות בודדים לאחר שפיזרו את הכנסת בניגוד לרצון חבריה. אנו לא עיוורים. מערכת הבחירות האחרונה הוקדמה אך ורק כי לשבש את מהלכי המשפט של נתניהו בעבירות שוחד מרמה והפרת אמונים. היא הוקדמה כי המבצע לחילוץ של החשוד באמצעות חוק החסינות ופסקת ההתגברות נכשל.

 

הוא תקף את חברי הליכוד והאשים אותם. לדבריו, "כל אזרח יזכור מי לקח חלק לחתור תחת מהותה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית יהודית. מנהיגות מוסרית נבחנת ברגעים כאלה. אזרחי ישראל יזכרו שאיש מחברי קואליציה ומחברי הליכוד לא העזו לעצור את ההידרדרות המטורללת שאותה מוביל נתניהו. איש איש מהם נושא בחלק מהאחריות. זה לא הזמן לרפיסות, פחד, פסיביות ולא להיות על הגדר. את שלטון נתניהו עם המשיחים והנהגה המושחתת את המשטר הזה של נתניהו יש להפיל לא להציל. עתיד המפעל הציוני כולו מונח על הכף. אנו צריכים להתגייס לשלב ידיים להאבק בנחישות ולנצח. חומרת הנסיבות והדחיפות הביאו אותי ואת חברי לרע שאין מנוס מנטילת אחריות וקבלת החלטות מידיות. השאלה אינה אם נתניהו, אלא למי יש ניסיון לשנות את המסלול ההרסני שמוביל אל התהום.

 

 

ברק במהלך הפגנת האופוזיציה ברק במהלך הפגנת האופוזיציה

 

"אני מכיר את נתניהו יותר מ-50 שנה, ראיתי אותו ברגעים יפים ויפים פחות, הייתי יריב פוליטי שלו, הבסתי אותו בראשות הממשלה והתגייסתי לשרת כשר ביטחון. הוא הגיע לסוף דרכו. יודעים זאת גם טובי מקורביו וחבריו לסיעה ולממשלה ורובם אחוזי שיתוק ופחד. כמפקדך לשעבר אני אומר לך - אסור לך להמשיך ולאחוז בהגה השלטון. גם לטובתך שלך ולטובת המדינה וכל מה שתרמת זמנך כמנהיג פוליטי תם. ההיאחזות בקרנות המזבח יכולה להיגמר רע".

 

ברק הוסיף: "תנאי הכרחי להעברת השלטון הוא גודל הגוש ולא גודל המפלגה. אין שום חשיבות לגודל המפלגה אם אין גוש. רק גוש מביא תוצאה. כל צירוף מפלגות שמתלכד למערך מפלגות שיש לו 61 ח"כים יכול לנצח. בבחירות האחרונות היה חסר הברק בעיניים והאש בבטן שמשכנע את האנשים. אנשים רואים בנתניהו חיה פצועה שנאבקת לשרוד ויש בזה משהו מהפנט. ומצד שני יש הנהגה עם הישגים אבל הציבור קורא במימיקה היעדר רעב ונחישות לנצח בכל מחיר - מאבק בחירות זה לא סדנת ליטופים, אלא מאבק שצריך לנצח.

 

"אנו קוראים לכולם לשלב ידיים להתאחד. כולם. אסור שהעבודה או מרצ יפלו מתחת לאחוז החסימה ושמספר הערבים יירד ל-4-3 מנדטים, ואסור שכחול לבן תכלה את האנרגיה. נשלב ידיים במערך של מפלגות שלא מבזבזות גרם של אנרגיה בתוך המחנה".

 

"אנשים כמוני נחשבים לבוגדים" 

גולן נשא גם הוא דברים במסיבת העיתונאים, ואמר: "מה שיש לנו היום זו מנהיגות מסכסכת ומפלגת. לא נסבל בעיניי שאני ושכמותי, שנלחמנו כל חיינו, נחשבים היום לבוגדים, לשמאלנים ב-ס'. מסע הדה-לגיטימציה הזה למחצית העם הוא מסע מסוכן". עוד אמר: "אנחנו צריכים להחליף חרדה ויוהרה בגאווה לאומית, יושר דרך ואומץ לב".

 

ריכטר, שהצטרף למפלגתו של ברק, אמר במסיבת העיתונאים כי "ההחלטה שלי להצטרף לגרעין המייסד של תנועה הפוליטית חדשה נובעת מהבנתי את עומק המשבר שמאיים על היצירה הישראלית והיהודית הגדולה בדורינו - שיבת ציון. רוחות רעות מנשבות בשם אינטרסים פוליטיים מפלגתיים ואישיים. מי שמבקש, ואנו מבקשים, להיות אלטרנטיבה שלטונית, לא יכול להסתפק בהצבת תנאים לחלוקת תיקים. הבעיה היא לא רק נתניהו והבעיה לא תיפתר בהחלפתו על ידי אדם אחר מהליכוד. הפתרון טמון בשינוי כיוון שאליו צועדת המדינה ובשינוי ערכי עמוק ובהחזרת היושרה והמצוינות ובחזרתה של מנהיגות אמיצה כמו זו שיושבת כאן שתכליתה לא בשימור הקיים אלא בצעידה קדימה לפתרון תחלואי החברה הישראלית".

 

ח"כ איציק שמולי, שמתמודד על ראשות מפלגת העבודה אמר בתגובה: "אני שמח על כוונתו של ברק להתמודד בבחירות הקרובות. אנחנו נמצאים בקשר הדוק לאחרונה ואני שמח שקיבל את ההחלטה הנכונה להתגייס למאבק ביחד. עם בחירתי ליו"ר מפלגת העבודה, הטלפון הראשון יהיה לברק במטרה ליצור חיבור משמעותי עמו ועם כוחות נוספים במטרה להגדיל את הסיכוי לנצח".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x