שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הסכם מסתמן בלאומי: תוספת של 5% לשכר עובדים, שתרד בהדרגה

עובדי הבנק וההנהלה נמצאים לקראת סיכום ההבנות על הסכם קיבוצי; התוספת תשולם רטרואקטיבית החל מראשית 2019, ותרד ב-0.5% בהדרגה בכל שנה; חלק מהעובדים מביעים מרמור על מנגנון תשלום זה שלכאורה ייטיב עם העובדים מדור א' שיותר קרובים לגיל הפרישה

רחלי בינדמן 21:5424.06.19

ועד עובדי בנק לאומי בראשות מירי רובינו נמצא בשלבים אחרונים של הגעה להסכמות מול ההנהלה בראשות רקפת רוסק עמינח לאחר משא ומתן חשאי על הסכם קיבוצי שיחול רטרואקטיבית מתחילת 2019.

 

 

 

בסיכומים המסתמנים מדובר על תוספת שכר שנתית של 5% בשנה הראשונה (כולל תוספת של 1% ותק שהייתה קיימת בהסכם הקודם), והיא תלך ותרד בהדרגה כל שנה ב-0.5%. במקביל תבוצע הגדלת ההפרשות הפנסיוניות לעובדי דור ב'. כן סוכם על הכנסת עובדים חדשים מבלי שאלו יהיו זכאים לקביעות וכן נכונות של הוועד לוויתורים במימון קייטנות והשכלה גבוהה.

 

מימין: רוסק עמינח ורובינו מימין: רוסק עמינח ורובינו צילומים: יונתן בלום, יובל חן

 

מחר (ג') צפויות ההסכמות להיות מוצגות בפני הדירקטוריון והכל רגע לפני ההצבעה הגורלית בסוף החודש למינוי יו"ר חדש לבנק במקום דוד ברודט.

 

חלק מהעובדים מביעים מרמור על מנגנון הטייס האוטומטי המוצע שלכאורה ייטיב עם העובדים מדור א' שיותר קרובים לגיל פרישה בעוד העובדים הצעירים יותר יוותרו עם תוספות שכר נמוכות יותר שגם בעת חידוש ההסכם בעתיד יהיה קשה להעלות.

 

בהנהלת לאומי טוענים כי התנאים שסוכמו טובים יותר מאלה שפורסמו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x