שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מנהל פרוייקטים בבת-ים זייף את חתימת הסמנכ"לית; העירייה לא התלוננה

על פי דו"ח המבקר, העירייה לא הגישה תלונה למשטרה עד להתערבותו. עוד התברר כי למרות שהפרוייקטור הודה בזיוף המסמכים, ראש העיר לשעבר יוסי בכר העסיק את מנהל הפרוייקטים כראש מטה הבחירות שלו. המבקר העביר את החומר ליועמ"ש

שחר אילן 12:0324.06.19

מנהל פרויקטים בכיר שעבד עבור עיריית בת ים זייף חתימה של סמנכ"ליות העירייה על מסמכים. העירייה לא נקטה נגדו צעדים ולא פנתה למשטרה עד להתערבות המבקר. כך עולה מדו"ח המבקר על השלטון המקומי. מנהל הפרויקטים שהשתכר בסה"כ 3.3 מיליון שקלים נבחר ללא מכרז. המבקר יוסף שפירא העביר את הממצאים לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה וקובע ש"מכלול הממצאים החמורים המתוארים בדו"ח זה משקף תמונה קשה, העולה עד כדי הפרת חובתם של עובדי הציבור בהיותם נאמני ציבור ויש בהם לפגוע באמון הציבור".

 

בנובמבר 2010 התקשרה העירייה עם מנהל הפרויקטים לניהול עבודות בדרום העיר. בשנים2011-2017 חתמה על שבעה הסכמי הארכה. כל ההסכמים נחתמו ללא מכרז או הליך תחרותי ולא נמצאו מכרזים שיכולים לנמק מתן פטור ממכרז.

 

ראש עיריית בת ים לשעבר יוסי בכר ראש עיריית בת ים לשעבר יוסי בכר צילום: עיריית בת ים

 

בסך הכל קיבל הפרוייקטור בשמונה השנים 3.3 מיליון שקל מהעירייה כלומר כ-400 אלף שקל בממוצע לשנה. מתברר שהפרוייקטור הכין לעצמו את הזמנות העבודה מהעירייה ואף חתם עליהן. ההזמנות וגם התשלומים, שקיבל הפרוייקטור, לא קיבלו אישור מנהל מחלקה בעירייה כנדרש.

 

במרץ 2018 התברר לסמנכ"לית הפיתוח של העירייה שמנהל הפרויקטים השתמש בחותמות שלה לאישור הזמנות עבודה, דרישות תשלום וטופסי אישור חשבון שהגיש לעירייה. באפריל היא הודיעה למנכ"ל, לגזבר וליועצת המשפטית כי הפרוייקטור הודה בפניה שזייף את חתימתה, אך אמרה שאינה יודעת מה היקף הזיוף. מנכ"ל העירייה מסר למבקר כי הפרוייקטור הודה בזיוף גם בפגישה איתו.

 

במאי הסתיימה ההתקשרות עם מנהל הפרויקטים אבל בבחירות לעירייה ב-2018 שימש הפרוייקטור כמנהל המטה של ראש העיר אז יוסי בכר. שום גורם בעירייה לא התלונן במשטרה או נקט פעולה אחרת בשל החשדות לזיוף. רק בינואר 2019 בעקבות התערבות המבקר הוגשה תלונה למשטרה

 

העירייה מסרה בתגובתה למבקר כי היא מוקיעה את התנהלותו של מנהל הפרויקטים אולם אין מחלוקת כי הסכומים ששולמו לפרויקטור ניתנו עבור עבודתו. בכר מסר ש"הפרויקטור ידוע כאיש מקצוע מוכשר, ולפיכך בחר להעסיקו במטה הבחירות. מהבחינה המשפטית, כל עוד לא הוכחה אשמתו הוא בחזקת חף מפשע".

 

ממצא נוסף של המבקר: עיריית בת ים פיתחה שיטה לתפור משרות לעובדים באמצעות מינויים קודם לכן לממלאי מקום. בשנים 2015 - 2017 התקבלו לעבודה בעירייה 136 עובדים באמצעות מכרז פומבי. 53 מהם (39%) הועסקו לפני פרסום המכרז כממלאי מקום באותה משרה, מהם 8 במשרות בכירות. המבקר קובע ש"העירייה פעלה בעניין זה באופן שיטתי בניגוד לתקנות העיריות ובניגוד להוראות חוזר מנכ"ל משרד הפנים לפיהם ניתן להעסיק ממלא מקום במקרים חריגים במיוחד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x