שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נתניהו סירב לחשוף את הונו: בקשתו לתרומה נדחתה

רה"מ לא הסכים לחשוף את פרטי כל הונו הפרטי, ובעקבות זאת דחתה ועדת ההיתרים את בקשתו לקבלת תרומה ממקורבו המיליארדר, ספנסר פרטרידג', למימון הגנתו המשפטית. במקביל פנה נתניהו למבקר, בבקשה שיאשר לו קבלת הלוואה מאיל ההון

טובה צימוקי 09:0624.06.19

ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה דחתה הבוקר (ב') את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל תרומה ממקורבו, איל ההון ספנסר פרטרידג', למימון הוצאות הגנתו המשפטית - לאחר שנתניהו סירב לחשוף את פרטי כל הונו הפרטי. במקביל, פנה נתניהו למבקר המדינה על מנת שזה יאשר לו לקבל הלוואה מפרטרידג'. נושא זה עדיין נדון בין פרקליטו של נתניהו לבין היועץ המשפטי לממשלה כדי שזה ייתן חוות דעת האם מתן ההלוואה אפשרי.

 

בנימין נתניהו וספנסר פרטרידג' בנימין נתניהו וספנסר פרטרידג' צילומים: אוהד צויגנברג, גטי אימג'ס

 

לפני כחודש הודיעה הוועדה לנתניהו שתשקול אם להעניק לו היתר לתרומה בתנאי שיחשוף את פרטי כל הונו הפרטי - ואתמול היה המועד האחרון להגשת ההצהרה לוועדה. אמש נדחתה בקשה נוספת של נתניהו, לדחות את החלטת ועדת ההיתרים עד אחרי הבחירות.

 

ועדת ההיתרים כבר דחתה בעבר פעמיים את בקשתו של ראש הממשלה לגייס תרומות למימון הגנתו המשפטית בסכום של שני מיליון דולר מבעלי הון - מפרטרידג' ומבן דודו של נתניהו, נתן מיליקובסקי. הוועדה אף הודיעה לנתניהו שעליו להחזיר 300 אלף דולר שכבר קיבל ממיליקובסקי, ללא היתר וללא דיווח.

 

שופטי בג"ץ, שלפתחם התגלגלה עתירת נתניהו בנושא, המליצו כי הוועדה תשוב ותדון בבקשת נתניהו ותשמע את סנגוריו בטרם תקבל החלטה. עם זאת, קבע בית המשפט העליון שנתניהו יציג בפני הוועדה דיווחים עדכנים על מצב נכסיו , פקדונותיו הבנקאיים והונו הכולל. עם זאת, נתניהו לא שב לוועדה, אף שהודיעה שהיא ממתינה לפנייתו המחודשת עד סוף חודש יוני. 

 

בשבוע שעבר, רגע לפני פרישת מבקר המדינה יוסף שפירא, שינה נתניהו כיוון ופנה כאמור אישית למבקר כדי לקבל הרשאה להלוואה מהמיליארדר פרטרידג' לצורך מימון הגנתו המשפטית - כמסלול עוקף ועדת היתרים. 

 

המבקר שפירא חלק על עמדת ועדת ההיתרים וסבר כי יש להקל על נתניהו. ממשרד מבקר המדינה נמסר שלצורך אישור המבקר כך נדרשים שני תנאים: שהחזר ההלוואה יהיה בתנאי שוק ושהיועץ המשפטי לממשלה יאשר שאין ניגוד עניינים בין נותן ההלוואה (פרטרידג') למקבל (נתניהו). ממשרד המבקר כי רק לאחר מכן ייתן המבקר את דעתו על הבקשה לקבל הלוואה. עם זאת, נתניהו טרם פנה ליועץ בעניין ההלוואה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x