$
בארץ

בלעדי

הצי של הונדורס יתחדש השבוע בספינת הדגל החדשה שלו - סער-62 הישראלית

רכש ממספנות ישראל את הספינה שנבנתה במספנות ישראל בכ-60 מיליון דולר; זו הסער-62 השמינית שמוכרת מספנות ישראל בשנים האחרונות. בדרך: עסקה גדולה למספנות עם הפיליפינים

אודי עציון 08:4323.06.19

מספנות ישראל, שבבעלות סמי קצב, שלמי פוגל ומשפחת שמלצר, ימסרו השבוע לחיל הים של הונדורס ספינת משמר חדשה, שנבנתה בשנה האחרונה בחיפה, בעסקה שהקיפה הכספי מוערך בכ-60 מיליון דולר.

 

 

 

מדובר בספינה מדגם סער-62 של המספנה, שתהיה ספינת הדגל של חיל הים המקומי ותשמש אותו להגנת חופי המדינה. שם הדגם מגיע מאורכן, 62 מטר. הספינה תצויד בעמדת נשק של רפאל, ובמערכת התצפית האלקטרו האופטית של החברה, טופלייט.

 

 

 

זוהי הסער 62 השמינית שמוכרת מספנות ישראל בשנים האחרונות ללקוחות זרים, אחרי 6 ספינות שרכשה אזרבייג'אן וספינה בודדת שרכשה קפריסין. מדובר בגרסה מוזלת מופחתת יכולות של הסטי"לים מסדרת "נירית" (סער 4.5) שמשרתים בחיל הים הישראלי.

 

 

ספינת משמר סער-62 ספינת משמר סער-62 צילום: מספנות ישראל

 

בזמן שמדינת ישראל בחרה במספנות טיסנקרופ הגרמנית לבניית את ספינות הסער 6 החדשות של חיל הים, בפרשה שמוכרת כעת כפרשת 3000 והביאה להמלצה על כתבי אישום באשמת שוחד, מרמה והלבנת הון, רשמו מספנות ישראל לא מעט עסקאות ייצוא לספינות הצבאיות מתוצרתם. בשנה שעברה נמסר למשמר החופים הארגנטינאי הראשונה מבין 4 ספינות שלדג שנרכשו תמורת 49 מיליון דולר. שלדג היא ספינת משמר מהירה, מקבילה לדבורה מתוצרת מפעל רמת"א של התעשייה האווירית.

 

לפי פרסומים בפיליפינים ירכוש חיל הים המקומי 8 ספינות שלדג מהמספנות, שיהיו חמושות בעמדות נשק ובטילי ספייק NLOS של רפאל, בעסקה שתגיע להיקף של כ-200 מיליון דולר. העסקה תכלול גם שדרוג של מספנה מקומית בידי מספנות ישראל, כדי שתבנה שתיים מבין

הספינות.

 

מספנות ישראל צפויה להתמודד גם על בניית 8 קורבטות ללוחמה בספינות ובצוללות לחיל הים הפיליפני, עם דגם הסער 72 שלה. כאן מדובר על עסקה בהיקף גדול בהרבה, של כמיליארד דולר, לספינות חמושות בטילים ועוד.

 

הפיליפינים הפכו בשנים האחרונות ללקוח גדול של התעשיות הביטחוניות בישראל. לפי פרסומים במדינה נחתמה באחרונה עסקה בשווי של 150 מיליון דולר עם אלביט, לאספקת עשרות רבות מטוסים ללא טייס בגדלים שונים, החל מהמיני מל"ט ת'ור ועד ההרמס 450.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x