$
בארץ

ההסתדות לארדן: נחדש סכסוך העבודה בשירותי הכבאות

יו"ר ההסתדרות טוען כי לא יושמו ההבנות לגבי שיפור תנאי הכבאים. במקביל הוא דורש להקפיא את כל התלונות שהוגשו על ידי הנציבות נגד העובדים ולערוך ועדת בדיקה לבחינתן

בילי פרנקל 14:5120.06.19
המאבק בשירותי הכבאות מתחדש: יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד שלח היום (ה') מכתב דחוף לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, בו הוא מאיים לחדש את סכסוך העבודה הכללי בשירותי הכבאות. זאת בטענה לאי יישום ההבנות שהתקבלו לפני מספר חודשים באשר לשיפור תנאי עובדי המערך. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

במקביל שלח בר דוד מכתב לנציב שירות המדינה, בו הוא טוען כי הנציבות עושה שימוש לרעה בהליכי משמעת נגד העובדים ודורש להקפיא את כל התלונות שהוגשו על ידי הנציבות נגד העובדים ולערוך ועדת בדיקה לבחינתן.

 

המכתבים נשלחו בהמשך למסמך הבנות שנחתם בדצמבר האחרון בין הרשות הארצית לכבאות והצלה לבין ההסתדרות וארגון הכבאים, שהביא לסיומו של מאבק חריף וממושך שניהלו הכבאים על תנאי העסקתם.ההסכם נחתם לתקופה של שלושה חודשים, אולם יו"ר ההסתדרות טוען כי נציבות הכבאות, נציבות שירות המדינה והממונה על השכר במשרד האוצר, התנערו ממנו באופן מידי, כשנציב כבאות והצלה, רב טפסר דדי שמחי אף פעל לסכלן.

 

 

כבאים כבאים

 

מאבק העובדים החל עם כניסתו לתפקיד של הנציב שמחי, כשהסתדרות הכבאים הכריזה בהמשך על סכסוך עבודה. בארגון הכבאים דרשו לשפר את תנאי השירות, בין היתר בטענות לשימוש בציוד בלוי שמסכן את חייהם, וטענו כי ההנהלה פוגעת בזכויותיהם ומתנכלת לנציגי הוועד. מנגד, בנציבות הכבאות טענו כי הקרע בין הצדדים הוא על מאבקי יוקרה.

 

יו"ר ההסתדרות ציין במכתבו כי "כיום, לאחר מס' חודשים, רוב סעיפי מסמך ההבנות מופרים. הנציב חזר לסורו, והמצב חזר לקדמותו, תוך שהנציב פועל בכל כוחו ומכלה את מיטב זמנו להכפיש, לרדוף, להרע לעובדים ולנציגיהם בכל דרך". בנוסף הוא משתמש במילים חריפות נגד הנציב, כשטוען ל"טיוח מחדלים וחקירות, הגשת תלונות שווא, בזבוז כספי ציבור לצורך יחסי ציבור והוצאות משפטיות, בחינת טטישת כבאים וקצינים ותיקים וטובים את השירות, קידום מי שאינו ראוי לכך וכיוצ"ב".

 

יו"ר ההסתדרות הוסיף, כי השר התחייב באופן אישי לקיום ההבנות במסמך, ודורש ממנו להורות לנציב הכבאות ליישם לאלתר את כל ההבנות ואף להקים ועדת חקירה לגבי התנהלותו. אחרת, כך הוא מאיים, יורה לחדש את הנתק בין העובדים לנציבות הכבאות ולחזור לסכסוך העבודה החריף, שהיה ערב החתימה על ההבנות.

 

תגובת כבאות והצלה לישראל: "אין חדש תחת השמש. ועד הכבאים בחסות ההסתדרות הכריז לאורך השנים על עשרות סכסוכי עבודה נגד שורה של נציבי כבאות גם טרם תקופתו של הנציב הנוכחי ויש תימוכין לכך. בגוף היררכי פיקודי, מבצעי, לא נאפשר התערבות של ועד עובדים בהחלטות מבצעיות ופיקודיות העלולות לסכן חיי אדם. בימים אלו, כאשר אנו נמצאים בהתמודדות מול גל שריפות המסכן חיי אדם, אנו קוראים להסתדרות לשלב איתנו ידיים, לחדול מהשמצות ולפעול למען העובדים ולרווחתם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x