שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

פרשת UBS: מרצה מאוניברסיטת ת"א הורשעה בהעלמת מס באמצעות חשבון סודי

הדה בן בסט, מרצה לספרות אנגלית ולימודים אמריקאיים, הודתה במסגרת הסדר טיעון בהעלמת הכנסות של 1.24 מיליון שקל במשך 10 שנים. היא נהגה לטוס לסניף בנק UBS בשוויץ כדי למשוך כספים במזומן בלבד ולהתעדכן במצב החשבון. העונש: 4 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות וקנס של 230 אלף שקל

תומר גנון ועמרי מילמן 19:1318.06.19

פרשת UBS: הדה בן בסט (73), מרצה מאוניברסיטת ת"א, הודתה והורשעה היום (ג') במסגרת הסדר טיעון בהעלמת מס מהכנסות בגובה 1.24 מיליון שקל שנצברו במשך 10 בחשבון סודי שהחזיקה בסניף של הבנק בשוויץ. על פי ההסדר, על בן בסט יגזרו 4 חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות וקנס של 230 אלף שקל. העונש כפוף עדיין לאישור בית המשפט.

 

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בעבר מתחה שופטת בית משפט השלום בת"א, דנה אמיר, ביקורת חריפה על החלטת הפרקליטות שלא לסגור את התיק של בן בסט בהסדר כופר.

 

מטה UBS בציריך שוויץ מטה UBS בציריך שוויץ צילום: Gianluca Colla

 

זאת לאחר שבמקרה אחר במסגרת הפרשה, כאשר היה מדובר באשתו של השופט המחוזי לשעבר משה גלעד, אשר החזיקה לפי החשד של חוקרי רשות המסים כחצי מיליון פרנק בחשבון סודי ב-UBS, הוחלט לסגור את התיק בהסדר כופר תמורת 600 אלף שקל.

 

על פי כתב האישום שבו הודתה בן בסט, בשנים 2004-2013 היא עבדה כשכירה בתור מרצה באוניברסיטת תל אביב בחוג לספרות אנגלית ולימודים אמריקאים. דן בן בסט, בעלה המנוח, פתח במועד שאינו ידוע חשבון בנק בבנק השוויצרי UBS. בשנת 2001 דן בן בסט נפטר, והחשבון ב-UBS הומר בחשבון בבעלות אישתו.

 

על מנת להוציא כספים מחשבונה, בן בסט נהגה לטוס לסניף בנק UBS בשוויץ, ולמשוך כספים במזומן בלבד. בנוסף היא לא קיבלה דפים מחשבונה ב-UBS לכתובתה בישראל, ועל מנת להתעדכן במצב החשבון נהגה להיפגש עם נציג UBS בארץ, או לטוס לשוויץ לסניף הבנק.

 

בשנים 2004-2013 היא החזיקה בחשבון, נכסים בשווי של בין 3.46 מיליון שקל ל-4.76 מיליון שקל. היא הכנסה מריבית, מדיבידנד ומניירות ערך בסך 1.24 מיליון שקל, עליהן לא דיווחה לרשויות בישראל ולא שילמה עליהן מס. היא הודתה בעשר עבירות של התחמקות מתשלום מס בדרכי מרמה עורמה ותחבולה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x