שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מאיר שלו: "הפוליטיקאים בישראל מפחדים מפרופסורים וסופרים, וטוב שכך"

בטקס קבלת תואר דוקטור לשם כבוד באוניברסיטה העברית הערב אמר הסופר: "חברי כנסת בורים זוממים להשליט בירושלים את משפט התורה"

שחר אילן 20:4017.06.19

הסופר מאיר שלו אומר שהמשטר בישראל והפוליטיקאים שלו מפחד מפרופסורים דוקטורים וסופרים כיוון שהם מייצגים את כל מה שהם מפחדים ממנו – חופש, שוויון וחתירה אל האמת.

 

עוד אמר כי בניגוד לנבואת השלום של ישעיהו, "מי שנוהר להר הבית הם קנאים וקיצונים שחזונם מלחמות דת והזיות משיחיות". שלו אמר את הדברים היום בערב בטקס קבלת תואר דוקטור לשם כבוד מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

 

שלו בטקס ואחת מהאורחות שלו - נשיאת העליון אסתר חיות שלו בטקס ואחת מהאורחות שלו - נשיאת העליון אסתר חיות צילום: ששון תירם

 

לדברי שלו, "בכל פעם שאני שומע באיזה בוז ניתזת המילה 'פרופסור' מפי עסקנים ופוליטיקאים ישראלים, ובאיזה תיעוב נאמרת כאן המילה 'אליטות', אני שמח להיווכח שיותר משיש בדרך הביטוי שלהם עוינות וזלזול, יש בה פחד, וטוב שכך", הוסיף.

 

לדבריו, "אתם, דוקטורים ופרופסורים אמיתיים, ואני, דוקטור בכאילו ויצרן לא נלאה של עובדות לא נכונות, מייצגים בעיניהם חופש ושוויון וחתירה אל האמת והרבה ספקנות - כל מה שמפחיד את הפוליטיקאים האלה ואת המשטר הזה כמו שהפחיד משטרים דומים לו, כל אחד בימיו ובמקומו, וכל מה שמזכיר לנו מה יכלה להיות ירושלים".

 

בהמשך התייחס שלו לפגיעה בעולם המשפט: "קשה להיות בית משפט עליון בירושלים, עיר שחוקי המדינה משעממים אותה, וחברי כנסת בורים שפועלים בה זוממים לחוקק בה ולהשליט ממנה את מה שהם מכנים 'משפט התורה'".

 

על הממסד הדתי אמר שלו: "בנבואת השלום הידועה שלו חזה ישעיהו הנביא שהר הבית יגבה מכל ההרים, שינהרו אליו כל העמים.. אך הר הבית לא גבה אלא להיפך, הוא נעשה נמוך משהיה. מי שנוהרים אליו הם קנאים וקיצוניים, ודבר ה' שהם לומדים אינו חזון השלום, אלא מלחמות דת והזיות משיחיות. אבל בזכות הנבואה ההיא, ירושלים משווקת את עצמה עד היום כ'עיר השלום הנצחית'".

 

לדברי שלו, "הימים ימי הכרעה, הימים ימי בחירה, הימים ימי בחירות. במי לבחור? התשובה נמצאת בספר 'דברים' - ובחרת בחיים. ובחרת בהשכלה, במשפט, במדע, באמנות, ביהדות של יוחנן בן זכאי, של עמוס ושל ירמיהו, לא של אלעזר בן יאיר ושל רבי עקיבא. כאן, מעל פסגת הר הצופים, הבחירה ברורה מאי פעם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x