$
בארץ

נתניהו מתייחס בביטול לגירעון האדיר: התמודדנו עם גדולים ממנו ונתמודד גם איתו

ראש הממשלה הודיע כי יביא לאישור הממשלה הזמנית ביום ראשון חבילת צעדים בגובה 3.25 מיליארד שקל להתמודדות עם הגירעון. במקביל הבטיח להוסיף יותר ממיליארד שקל לתקציב הביטחון

אדריאן פילוט 18:5717.06.19

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס בביטול לבעיית הגירעון הממשלתי, שמאיים להגיע ליותר מ-4% מהתמ"ג (כ-54 מיליארד שקל) - הרבה מעל ליעד הגירעון שממשלתו קבעה, ועומד על 2.9% מהתמ"ג (41 מיליארד שקל). נתניהו אמר היום (ב') כי "התמודדנו עם גירועונות גדולים מזה, ונתמודד גם איתו", והבטיח כי הוא יוסיף מעל למיליארד שקל לתקציב הביטחון.

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: אמיל סלמן

 

נתניהו אמר עוד כי כבר ביום ראשון הקרוב הוא - יחד עם שר האוצר משה כחלון - יביא לאישור הממשלה הזמנית את התוספת האמורה לביטחון, כמו גם את חבילת הצעדים שהוצגה לציבור ביום חמישי האחרון, בסך 3.25 מיליארד שקל. חבילה זו כוללת קיצוץ רוחבי בסך 1.15 מיליארד שקל, והעלאות מסים בסך 2 מיליארד שקל נוספים.

 

נזכיר כי בתחילת החודש נחשף בכלכליסט דבר התוספת לביטחון, וכעת היא מתבררת כגדולה ממה שהעריכו פקידי האוצר. לפי גורמים בכירים באוצר, מתוך הפלאט (קיצוץ רוחבי), כ-650 מיליון שקל מיועדים למימון פרויקט ביטחוני מסווג – שעלותו, כאמור, מעל מיליארד שקל - כאשר את יתרת הכסף ידרוש נתניהו אם יזכה בבחירת הבאות.

 

יתרת הפלאט מיועד למימון פעילות הצהרונים עד סוף שנת 2019. כלומר, תקציב הביטחון יגדל ב-650 מיליון שקל, ואם נתניהו ינצח בבחירות הקרובות, הוא ייתן תוספת נוספת – עוד ב-2019. לפיכך, נתניהו מתכנן לתת למערכת הביטחון תוספת של מעל מיליארד שקלים בסך הכול עד סוף השנה, דבר שיחייב, מטבע הדברים, קיצוצים במשרדים הממשלתיים האחרים - עוד השנה. נתניהו הוסיף גם כי הממשלה בראשותו מתנהלת באחריות תקציבית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x