$
בארץ

מינויים נוספים בממשלת המעבר: רפי פרץ יכהן כשר החינוך, בצלאל סמוטריץ' כשר התחבורה

ראש הממשלה נתניוה הודיע כי הוא מפקיד בידי פרץ וסמוטריץ' מ"איחוד מפלגות הימין" את משרדי החינוך והתחבורה - לאחר שסיכמו על שמירה מלאה של הסכם הסטטוס קוו שהיה נהוג במשך עשרות שנים. סמוטריץ': "נעשה הכל בעזרת השם כדי ששדה דב לא ייסגר"

צבי זרחיה 17:3617.06.19
ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לרב רפי פרץ ולח"כ בצלאל סמוטריץ' כי הוא מפקיד בידיהם את משרדי החינוך והתחבורה, יחד עם תפקיד חבר בקבינט המדיני-ביטחוני ומשקיף בקבינט.

 

 

רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' צילום: Twitter

  

לבקשת "איחוד מפלגות הימין" סוכם כי הרב רפי פרץ ימונה לתפקיד שר החינוך ומשקיף בקבינט, וח"כ בצלאל סמוטריץ' ימונה לתפקיד שר התחבורה וחבר בקבינט, זאת לאחר שהצדדים סיכמו על שמירה מלאה של הסטטוס-קוו בענייני דת ומדינה, כפי שהיה נהוג בישראל מזה עשרות שנים.

 

פרץ וסמוטריץ' אמרו כי השותפות העמוקה בין הציונות הדתית ואיחוד מפלגות הימין לבין הליכוד בראשות נתניהו תימשך גם במערכת הבחירות ולאחריה.

 

מינויים של פרץ וסמוטריץ' מחייב הודעה ואת השבעתם במליאת הכנסת, וצפוי להכנס לתוקף בשבוע הבא עם התכנסותה. בעוד שסמוטריץ' לא קיבל את תיק העניינים האסטרטגיים, השר אורי אריאל מהאיחוד הלאומי יוכל להמשיך ולכהן כשר החקלאות עד לסיום כהונת הממשלה.

 

סמוטריץ אמר הערב בהצהרה ראשונה לאחר ההכרזה על מינויו: "נעשה הכל בעזרת השם כדי ששדה דב לא ייסגר. מעמדת שר התחבורה יש לי אכן אחריות גדולה יותר ואשתדל, בלי נדר, לעמוד בה".

 

סמוטריץ' כתב בפוסט שפרסם בפייסבוק כי "התקווה לקבלת תיק המשפטים לא נגוזה, אבל לשם כך נצטרך לעבוד קשה ולנצח בבחירות הקרובות. בחודשים האחרונים עמדנו על זכותנו להחזיק בתיקי המשפטים והחינוך. זו היתה דרישה צודקת ונכונה. סביר להניח שאם המו"מ הקואליציוני היה מבשיל להקמת ממשלה והיו לנו מנופים כלשון מאזניים היינו מצליחים בכך, אבל המציאות כרגע שונה".

 

בכוונת נתניהו למנות עוד 4-5 שרים חדשים מהליכוד, כאשר בין הח"כים המוזכרים לכהן כשרים נמצאים: דוד ביטן, דודי אמסלם, יואב קיש, ציפי חוטובלי וניר ברקת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x