$
משפט

למרות ההתנגדויות: בימ"ש אישר הפיכת אגד לחברה בע"מ

עד כה היתה אגד אגודה שיתופית. נגד ההליך הוגשו מספר התנגדויות, העיקרית שבהן היא של קרן הגמלאות של חברי אגד אשר טענה כי שינוי המבנה עלול לפגוע בזכויותיה ובמעמדה המיוחד כנושה מותנה של אגד בכלל ונגד הכספים שאמורים לקבל חברי אגד בפרט

בית משפט המחוזי בתל אביב אישר היום (א') את הפיכת אגד מאגודה שיתופית לחברה בע"מ. בחודש מרץ 2019 פנתה אגד לבית המשפט בבקשה לאשר לה את הליך השינוי המבני במסגרתו תהפוך מאגודה שיתופית לחברה בע"מ.

 

 

 

נגד ההליך הוגשו מספר התנגדויות אשר העיקרית שבהן היא התנגדות קרן הגמלאות של חברי אגד אשר טענה כי שינוי המבנה עלול לפגוע בזכויותיה ובמעמדה המיוחד כנושה מותנה של אגד בכלל ונגד הכספים שאמורים לקבל חברי אגד בפרט.

 

היום ניתן פסק דין על ידי השופט חגי ברנר אשר דחה את התנגדות הקרן לגמלאות, אישר כאמור את הליך שינוי המבנה במתכונתו השלמה ואישר את הפיכת אגד לחברה בע"מ.

 

 צילום: מיכאל קרמר

 

אגד מפעילה כ- 3,000 אוטובוסים ומעסיקה כ-5,210 עובדים שכירים. בשנת 2017 היא הסיעה יותר מ-260 מליון נוסעים בכ-900 קווי שירות קבועים.

 

עו"ד מיכאל גינסבורג ממשרד GKH, שייצג את אגד בהליך, מסר כי מדובר בפסק דין תקדימי: "חשיבות הליך שינוי המבנה לאגד, לחבריה ולמשתמשי התחבורה הציבורית הינו ראשון במעלה - הליך זה הינו תולדה של הסכם הפעלה שנכרת בין אגד לבין ממשלת ישראל ומטרתו בין היתר, לאפשר לאגד להתמודד עם התמורות והשינויים החלים בשוק התחבורה בישראל כמו גם לאפשר לה להתייעל, להכניס משקיע, ולהוביל בשוק התחרותי הקיים".

 

אגד פנתה כאמור בחודש במרץ האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה למתן צו לכינוס אסיפת חברי האגודה לצורך אישור מהלך של שינוי מבנה והפיכת אגד מאגודה שיתופית לחברה. זאת בהסכמת נושים מובטחים מהותיים.

 

במסגרת הבקשה טענה אגד כי היא סבורה שמהלך שינוי המבנה נחוץ כדי להתאים את פעילותה ומוסדותיה לתמורות והשינויים הצפויים ולאפשר לה את הגמישות הנדרשת על מנת להתמודד עם השינויים הבלתי צפויים בסביבה הכלכלית והעסקית שבה היא פועלת.

 

אגד הדגישה בבקשה כי "אין עסקינן בבקשה המוגשת בנסיבות של קשיים כלכליים או תכנית הבראה, מצבה הפיננסי של אגד איתן ומהלך שינוי המבנה לא נכפה עליה על ידי מי מנושיה. על אף שאגד סבורה כי לא קיים חשש שזכויותיהם של נושיה ייפגעו ממהלך שינוי המבנה, בקשה זו מוגשת בתיאום ובהסכמת נושיה המובטחים המהותיים של אגד".

 

חברה בע"מ רשאית לעסוק בכל עניין חוקי שהיא מצהירה עליו שלמטרה זו קמה, ויש בה הפרדה בין האנשים שמקימים אותה והם בעליה לבין נכסיה וחשבונותיה. חלים עליה כל דיני החברות ודיני העבודה אם וכאשר תעסיק עובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x