$
משפט

ביהמ"ש: קרן הפנסיה של אגד תוכל לעיין בשני דוחות כספיים

בעקבות כך, הקרן שוקלת לבקש להאריך לה את המועד להגשת התנגדות לשינוי המבנה של אגד מאגודה שיתופית לחברה או להתנות אותו בתנאים

בית המשפט המחוזי בתל אביב נענה היום חלקית לבקשת קרן הפנסיה של חברי אגד ואפשר לה לעיין בשני דוחות כספיים של אגד. המדובר בדוחות של אגד ל-31 בדצמבר 2017 ו-30 בספטמבר 2018.

 

לאור זאת, הקרן שוקלת לבקש להאריך לה את המועד להגשת התנגדות לשינוי המבנה של אגד מאגודה שיתופית לחברה או להתנות אותו בתנאים, עד לאחר העיון בדוחות הכספיים.

 

השופט חגי ברנר קבע כי לא שוכנע שיש הצדקה לאפשר לקרן לעיין במסמכים נוספים, בין השאר מאחר שמעמדה הוא של נושה מותנית - כלומר נושה שעצם נשייתה וסכום נשייתה שנויים במחלוקת ומותנים בכך שבית הדין האזורי לעבודה יקבל את תביעתה. "במסגרת ההליך שלפני לא ניתן לקבוע ואף לא להעריך מהם סיכויי ההצלחה של תביעה זו", קבע השופט.

אגד אגד צילום: רפי זוהר

 

אתמול פורסם כי הקרן טוענת כי קיים חשש ממשי שמהלך שינוי המבנה ירע את מצב הנושים, בהם הקרן.

 

מדובר בקרן פנסיה מפעלית של חברי אגד אשר נימנת עם קרנות הפנסיה הוותיקות. ב-2010 תבעה הקרן את אגד בסך של כ-2 מיליארד שקל בטענה כי ניצלה את שליטתה בפועל בקרן ופעלה בניגוד עניינים תוך הפרת חובותיה כלפיה.

 

אגד מנגד דחתה הטענות, והגישה תביעה נגדית נגד הקרן.

 

התביעות מתנהלות בבית הדין לעבודה וטרם הוכרעו. את הקרן מייצגים אלישע שור ממשרד עו"ד אשר חלד וכן עו"ד ברק טל מיגאל ארנון. את אגד מייצג עו"ד מיכאל גינסבורג ממשרד גרוס קלינהדלר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x