$
בארץ

ליברמן: "נכפה הקמת ממשלה עם הליכוד וכחול לבן - בלי החרדים"

בפוסט שהעלה הערב התחייב יו"ר ישראל ביתנו לכפות הקמת ממשלת אחדות "בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר". לדברי ליברמן, "המפלגה שתקבל את מרב המנדטים נציגה יהיה המועמד להרכבת הממשלה". כחול לבן: "אם ליברמן היה מגיע למסקנה הזאת לפני פיזור הכנסת היו נמנעות בחירות מיותרות - אבל עדיף מאוחר מאשר לעולם לא". הליכוד: "יצא המרצע מן השק"

צבי זרחיה 20:2415.06.19

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כתב הערב בפייסבוק כי יכפה הקמת ממשלת אחדות לאומית שתכלול את הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו בלי החרדים. מדובר בהחרפת הקו בין ישראל ביתנו לחרדים במערכת הבחירות.

 

 

ליברמן כתב כי "בנסיבות שנוצרו – הקטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה, והאתגרים הביטחוניים הצפויים – תפקידנו לכפות על הליכוד ועל כחול לבן להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית: ישראל ביתנו – הליכוד – כחול לבן. ממשלה שתשקף את רצון הרוב המוחלט של אזרחי מדינת ישראל. המפלגה שתקבל את מירב המנדטים, נציגה יהיה המועמד להרכבת הממשלה – בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר".

 

 

 

 

לדבריו, "לאחר גיבוש תקציב המדינה, הסכמות בסוגיות הביטחון וסיכומים בנושאי דת ומדינה תוקם קואליציה, ורק אחר כך מי שירצה, על בסיס קווי היסוד האלה, שיצטרף בשמחה״.

 

החרדים מצידם תקפו בשבועיים האחרונים את ליברמן שסירב להגיע להבנות בסוגיית חוק הגיוס וטענו כי להבנתם הוא השתמש בחוק כדי למנוע מרה"מ בנימין נתניהו להקים את הקואליציה הבאה.

 

מכחול לבן נמסר בתגובה לדברי ליברמן: "אם ליברמן היה מגיע למסקנה הזאת לפני שהוא ומפלגתו הצביעו בעד פיזור הכנסת היו נמנעות מעם ישראל בחירות מיותרות. אבל כמו שאומרים בחוג הקוטב הצפוני - עדיף מאוחר מאשר לעולם לא. הדבר הנכון והנחוץ זאת ממשלת אחדות שתעבוד למען כלל אזרחי ישראל בהנהגת כחול לבן".

 

דובר הליכוד מסר בתגובה כי יצא המרצע מהשק: "ליברמן אומר בפירוש שהוא מוכן ללכת עם לפיד וגנץ ולכפות הקמת ממשלת שמאל. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו".

 

ש"ס: "ליברמן יישאר מחוץ לממשלה הבאה"

 

תגובת תנועת ש״ס לדברי ליברמן: "אביגדור ליברמן, לא רלבנטי יותר. הוא יישאר מחוץ לממשלה הבאה. גמר עם הימין, נעול בשמאל ולכן הוא לחוץ, היסטרי, מנסה לקושש קולות אבל הוא ייכשל כמו תמיד. ליברמן, שפעם אומר ככה ופעם אחרת, הוכיח שוב שהוא פוליטיקאי ציני ולא אמין.

 

"ולפני כן, לעובדות: המפלגות החרדיות כלל לא עסקו בתקציבים במו״מ הקואליציוני האחרון עם הליכוד. השיחות היו רק בעניני דת ומדינה. ליברמן לעומת זאת העלה דרישות כספיות מפליגות לעולים מחבר העמים. הוא דרש 400 מיליון שקלים לכל ח״כ בישראל ביתנו, שגרירים במקומות הזויים, הגדלת מצבת העובדים במשרד הקליטה והמון תקציבים לגופים סקטוריאליים לחלוטין של העולים מחבר העמים. כל הדרישות הכספיות שלו מתועדות. וכעת הוא מטיף בחוצפה על משבר כלכלי בגלל החרדים.

 

ליברמן בצרות. הוא התנתק לחלוטין מגוש הימין. קיבל גט כריתות לאחר שמנע הקמת ממשלת ימין. בשבוע שעבר הכריז שבני גנץ יקים ממשלה עם דובי הקוטב וסגר את הדלת גם עם השמאל. כעת נשאר לו טריק אחרון: הוא מכריז כי יכפה ממשלת אחדות. עוד בדיחה של ליברמן".

 

שרת התרבות מירי רגב צייצה בטוויטר : "דברים שאמר ליברמן לפני חודשיים בדיוק, ב-15 באפריל: "להקים ממשלת אחדות זו תהיה ממשלת שיתוק". אמרתי לכם שמילה אצלו זו לא מילה. מקווה שיראה את הכנסת הבאה רק דרך ערוץ הכנסת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x