שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

כחלון: "מניח שאהיה שר אוצר בממשלה הבאה אם נתניהו ירכיב אותה"

שר האוצר בראיון לאופירה אסייג ואייל ברקוביץ': "בארבע השנים האחרונות לא היתה פגיעה בבית המשפט העליון ובשלטון החוק"

צבי זרחיה 20:1314.06.19
"אני מניח שאני אהיה שר אוצר אם בנימין נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה" - כך אמר הערב (יום שישי) שר האוצר משה כחלון בראיון ראשון מאז הבחירות, שהעניק לאופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בערוץ 12.

 

כחלון הוסיף כי "יש לי סיכום עם נתניהו. עבדתי איתו ארבע שנים. היו לי עליות ומורדות, ובסה"כ הבאנו הישגים יפים. אני סומך על כך שהוא יקיים את ההסכמים. אני לא צריך הסכם חתום. יש הסכמות ורצים הלאה".

 

לדבריו, "אני איש ימין. ראיתי ב-24 השעות שלפני הקדמת הבחירות שהשלטון עובר לשמאל, ולכן התייצבתי לצד הליכוד ולצד הימין".

  

בתשובה לשאלות בעניין המיזוג של כולנו והליכוד, אמר כחלון כי הודעותיו בבחירות שלפיהן ירוץ עצמאית התייחסו לבחירות לכנסת ה-21 ולא לכנסת ה-22. "אני לא יכולתי לרוץ בתוך 3 חודשים פעמיים לכנסת. עמדתי בכל מילה, בכל ההסכמים. כל השאלות היו לגבי הכנסת ה-21".

 

משה כחלון משה כחלון צילום: משה מילנר, לע"מ

 

לדבריו, "הכנסת ה-21 נגמרה. הסיכום על המיזוג של כולנו עם הליכוד היה יום לפני פיזור הכנסת. אני יכול לרוץ פעמיים ולשרוף 20 מיליון שקל? יש פה עליהום של התקשורת. הוא לא הגון. הודעתי שאם אין בחירות, הסכם המיזוג עם הליכוד בטל. כל התקשורת ידעה אבל הם החליטו שאני לא דובר אמת. אין דבר כזה. בכנסת ה-21 לא התחברתי".

 

בתשובה לשאלה האם יתמוך בחוק החסינות אמר כחלון: "כל חוק שיגיע אבדוק אותו". הוא הודיע שיתמוך בפסקת ההתגברות.

 

לגבי השאלה האם נתניהו צריך לעמוד בפני בית משפט אמר: "אין דבר כזה. נתניהו הוא דמוקרט. מעולם ב-10 שנות שלטונו לא היתה פגיעה בוועדה לבחירת שופטים ובבית המשפט העליון".

 

"ראש הממשלה נמצא בהליך משפטי. תנו לדברים הללו לקרות ותראו שמה שצועקים פה לא קורה. בארבע השנים האחרונות לא היתה פגיעה בבית המשפט העליון ובשלטון החוק. 90% מההצהרות (על הכוונה לפגוע במערכת השלטון) הן הפרחה באוויר". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x