שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חברת החשמל לפורטנייט: אל תאפשרו לשחקנים לטפס על עמודי חשמל

החברה פנתה באופן חריג לאפיק גיימס, העומדת מאחורי פורטנייט, וביקשה ממנה לחדול מעידוד השחקנים להוביל את הדמויות שלהם לטיפוס על עמודי חשמל - למנוע את הטרגדיה הבאה

שירות כלכליסט 22:5212.06.19

חברת החשמל חוששת משום מה מההשלכות האפשריות של פורטנייט על אזרחי ישראל – שירוצו חלילה לטפס על עמודי חשמל בגלל המשחק הפופולארי.

 

 

 

החברה הממשלתית החליטה לפנות למפתחת המשחק בבקשה לחדול מעידוד השחקנים להוביל את הדמויות שלהם לטיפוס על עמודי חשמל.

 

סגן נשיא חברת החשמל אורן הלמן סגן נשיא חברת החשמל אורן הלמן צילום: ששון תירם
 

עמוד חשמל בפורטנייט עמוד חשמל בפורטנייט צילום מסך: Fortnite

 

 

אורן הלמן, סגן נשיא בחברת החשמל לענייני שיווק ורגולציה, פנה במכתב פתוח לאפיק גיימס (Epic), המפתחת של פורטנייט, ובו ציין את השקעת המשאבים הרבה של החברה בחינוך הציבור הישראלי אודות הסכנות בטיפוס על עמודי חשמל.

 

הלמן מבקש מאפיק לחדול מלהציג למשתמשים את האפשרות של טיפוס משותף על עמודים. מעבר לאופי המוזר של הבקשה, הניסוח במכתב מלמד כי האנשים האחראים על שליחתו אינם בקיאים בפורטנייט, וככל הנראה לא ממש לקחו חלק במשחק.

 

גם ההנחה שהמשחק משפייע על המשתתפים היא בעייתית במקרה הטוב ומופרכת במקרה הפחות טוב. אף שפורטנייט הוא אכן משחק מאוד פופולארי ואהוד במיוחד, בעיקר (אך לא רק) בקרב הנוער, קשה מאד לטעון שהמשחקים מעניקים "השראה" למשתמשים לנהוג באופן דומה בעולם האמיתי. פורנייט רחוק מלשקף מציאות ריאלית, כך שלא צריך להיבהל מהחירות הניתנת למשתמשים לטפס בו על עמודים.

 

חברת אפיק לא הגיבה בשלב זה לבקשה של חברת החשמל וגם לא לבקשת תגובה מצד כלי התקשורת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x