$
בארץ

נתניהו וכחלון סיכמו על תקצוב הצהרונים בשנה הקרובה

המקור לתקציב, שיעמוד כנראה על 360 מיליון שקל לארבעת החודשים האחרונים של 2019, יהיה קיצוץ רוחבי גדול שמתוכנן ממילא

שחר אילן 20:3512.06.19

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון הודיעו כי נמצא התקציב למימון הצהרונים בשנת הלימודים הבאה. ההחלטה תובא לישיבת הממשלה. המקור לתקציב שיעמוד כנראה על 360 מיליון שקל (לארבעת החודשים האחרונים של 2019) יהיה קיצוץ רוחבי גדול שמתוכנן ממילא.

 

 

 

תוכנית "נטו משפחה" של כחלון סיבסדה השתתפות הצהרונים של 220 אלף ילדים בגני הילדים ובכיתות א' ו-ב'. אלא שהתקציב הדרוש להפעלתה בסך כ-900 מיליון שקל לשנה לא הוכנס לבסיס התקציב ואושר משנה לשנה. ההליכה לבחירות נוספות הותירה את משרד החינוך ללא תקציב לצהרונים. בשל הגרעון הגדול בתקציב נוצר קושי למצוא לכך מקור.

 

 

בנימין נתניהו ומשה כחלון בנימין נתניהו ומשה כחלון צילום: עמית שעל

 

מצד שני הדבר האחרון שהקואליציה רצתה הוא לפתוח את שנת הלימודים בספטמבר שבועיים לפני הבחירות כשכל כך הרבה משפחות ללא סידור לילדים. לכן נפגשו היום נתניהו וכחלון והחליטו על מציאת התקציב.

 

כאמור עלות הצהרונים היא 900 מיליון שקל בשנה או 90 מיליון שקל בחודש לימודים. לכן התקציב שנדרש למצוא בשלב זה הוא 360 מיליון שקל לחודשים ספטמבר עד דצמבר. הכסף יגיע מקיצוץ רוחבי, כלומר נושאים חברתיים אחרים צפויים להיפגע. את יתר 640 המיליון השקלים יהיה צריך למצוא בשעת אישור תקציב 2020.

 

"חבל שנושאים מטופלים במתכונת של כיבוי שריפות"

 

ההחלטה התקבלה לאחר שהקואליציה יזמה דיון פגרה בכנסת ביום שני ולאחר שועדת הכספים של הכנסת עיכבה הקצבות עד לפתרון משבר הצהרונים.

 

ח"כ אורית פרש מכחול לבן שהיתה בין יוזמי עיכוב ההקצבות אמרה בתגובה ש"טוב שהלחץ הפוליטי שהפעלנו עשה את שלו ויצר לחץ על ראש הממשלה. חבל שנושאים מטופלים במתכונת של כיבוי שריפות ורק כשיש לחץ ציבורי כבד".

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין חיים ביבס אמר ש"אני שמח שראש הממשלה נענה לפנייתי והודיע כי נמצא פתרון לבעיית הצהרונים. הקלה על נטל ההורים העובדים במסגרת יום לימודים ארוך לילדנו הינו יעד מרכזי של השלטון המקומי".

 

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת הקודמת ח"כ יעקב מרגי מש"ס אמר ש"ההחלטה שמה קץ לאי הוודאות של משפחות רבות, ועובדים רבים אשר ברובם הגדול ממעמד הביניים. יש ממשלה בירושלים"!

בטל שלח
    לכל התגובות
    x