$
בארץ

שרה נתניהו חתמה על הסדר טיעון בפרשת המעונות

רעיית רה"מ חתמה על הסדר הטיעון שהגיעה אליו עם הפרקליטות - ותשלם למדינה 55 אלף שקל. נתניהו הודתה והרשעה בעבירת ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בהם מרמה - לעומת האישום המקורי על מרמה והפרת אמונים

יעל פרידסון, ynet 08:4712.06.19
רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו חתמה היום (ד') על הסדר הטיעון שאליו הגיעה עם הפרקליטות במסגרת פרשת המעונות. החתימה על ההסכם נעשתה באיחור של יום לבקשת עורך דינה ובהסכמת בית המשפט.

 

 

אתמול היה היום האחרון שבו נתניהו הייתה אמורה להגיש לבית משפט השלום בירושלים את הסדר הטיעון שאליו הגיעו סנגורה עו"ד יוסי כהן והפרקליטות בפרשה, שבמסגרתו תשלם 55 אלף שקלים. עם זאת, סנגורה של נתניהו ביקש דחייה נוספת להגשת ההסדר לבית משפט השלום, עד למחר בבוקר.

 

שרה נתניהו. חתמה על הסדר הטיעון ותשלם למדינה 55 אלף שקל שרה נתניהו. חתמה על הסדר הטיעון ותשלם למדינה 55 אלף שקל צילום: איי אף פי

 

במסגרת הליך הגישור בין הצדדים סוכם על ריכוך כתב האישום נגד נתניהו, שתודה ותורשע בעבירה קלה של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בהם מרמה, לעומת האישום המקורי של עבירת מרמה והפרת אמונים.

 

כמו כן הופחת סכום הארוחות שנתניהו מואשמת כי הזמינה למעון ראש הממשלה, על אף העסקת מבשלת במעון, מ-350 אלף שקל בכתב האישום המקורי, ל-175 אלף שקל. מתוכם, נתניהו תשיב לקופת המדינה 45 אלף שקלים וכן תשלם קנס של עשרת אלפים שקלים.

 

בתחילה, כבר אתמול היו אמורים הצדדים להגיש את הסדר הטיעון לנשיא בית משפט השלום בירושלים השופט אביטל חן, אולם נתניהו ביקשה דחייה של יום. הדיון הבא בתיק נקבע ל-16 ביוני – יום ראשון הבא.

 

גם סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף הגיע להסדר טיעון והוא יקבל מאסר על תנאי וישלם קנס של עשרת אלפים שקלים.

 

נתניהו הואשמה ביולי 2018 בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אמונים, לאחר שהזמינה ארוחות למעון ראש הממשלה בשווי של יותר מ-350 אלף שקלים, על אף שהועסקה מבשלת במעון ראש הממשלה.

 

בעבר, טרם הגשת כתב האישום לבית המשפט, הסכימו הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לעסקת טיעון עם נתניהו. אולם היא ועורכי דינה סירבו להכיר ולהודות באחריותה לעובדות האישום, וגם לשלם סכום כסף משמעותי שיכסה את חובה למדינה וההסדר נפסל. בפברואר האחרון הודיעה הפרקליטות שלא הצליחה להגיע להסכמות עם נתניהו במסגרת הליך הגישור ונקבע שהמגעים בין הצדדים יימשכו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x