$
בארץ

התעניינות במכרז אלון תבור - שש חברות מתמודדות על רכישת תחנות כוח מחברת החשמל

תחנת הכוח של חברת החשמל באלון תבור היא הסנונית הראשונה מבין חמש תחנות כוח שחברת החשמל אמורה למכור לשוק הפרטי. התחנות האחרות שיימכרו הן רידינג בתל אביב, אשכול באשדוד, חגית בחוף הכרמל ורמת חובב בנגב

ליאור גוטמן 12:0311.06.19
התעניינות רבה במכרז לרכישת תחנת הכוח אלון תבור של חברת החשמל: מבדיקת כלכליסט עולה שמספר קבוצות הגישו הצעה רשמית לקניית תחנת הכוח, עם אפשרות להגדלת מספר המשתתפים בהמשך בעוד מספר שחקנים. מי שכבר הגיש הצעה רשמית הם OPC בשליטת עידן עופר, מבטח שמיר עם PMEC הסינית, שיכון בינוי שבשליטת נתי סיידוף וואינבנרג'י האמריקאית עם קרן נוי של הגופים המוסדיים. מי שמתעד להגיש הצעה עד סגירת המכרז היום בצהריים הן חברת האנרגיה פז כמו גם שפיר הנדסה. הקבוצות שעוד לא בטוח שיגשו ו"מתנדנדות" כרגע הן אדלטק ודליה אנרגיות.

 

 

 

 

תחנת כוח אלון תבור תחנת כוח אלון תבור צילום: ערן יופי כהן

 

 

תחנת הכוח של חברת החשמל באלון תבור היא הסנונית הראשונה מבין חמש תחנות כוח שחברת החשמל אמורה למכור לשוק הפרטי. התחנות האחרות שיימכרו הן רידינג בתל אביב, אשכול באשדוד, חגית בחוף הכרמל ורמת חובב בנגב, כאשר זו האחרונה היא הבאה בתור ועשויה לצאת למכרז כבר בסוף 2019, הוא המועד שאלון תבור תועבר לידי הרוכש החדש. לפי ההערכות במשק החשמל, מחיר התחנה באלון תבור ינוע בין 800 מיליון למיליארד שקל, והתקווה היא שהמחיר יהיה גבוה ממה שכתוב בספרי החברה (כ-800 מיליון שקל), כיוון שככל שיירשם פער חיובי בין המחיר בספרים למחיר המכירה בפועל, ההפרש יתגלגל לטובת הצרכנים, באמצעות הורדת תעריף החשמל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x