$
בארץ

פרקליטו של נתניהו: "נגיע לשימוע, אך היה נכון לשקול מחדש את דחיית המועד"

ראש הממשלה הודיע ליועמ"ש כי בכוונתו להתייצב לשימוע באוקטובר. פרקליטו, עו"ד עמית חדד: "אנחנו חושבים שיש נימוקים כבדי משקל שמצדיקים את דחיית המועד"

גלעד מורג, ynet 20:1610.06.19
ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב (ב') ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי הוא מתכוון להתייצב לשימוע בענייני חקירותיו במועד שנקבע - 2 באוקטובר. כך מסר הערב עורך דינו של נתניהו, עמית חדד.

  

בסרטון שפרסם עו"ד חדד, הוא אמר כי "בשבוע שעבר פנינו ליועץ המשפטי לממשלה וביקשנו: דחה את מועד השימוע. הוא סירב. אנחנו חושבים שיש נימוקים כבדי משקל שמצדיקים את דחיית המועד. קיבלנו את החומר. התחלנו לקרוא אותו. עשרות הודעות חסרות. עשרות מסמכים חסרים. אם הם לא נמצאים אצלנו, אי אפשר לקרוא אותם".

 

 

"דבר שני, בניגוד לכל איש ציבור אחר, ועדת ההיתרים מסרבת לתת לראש הממשלה אפשרות להסתייע בחברים למימון ההגנה המשפטית שלו. זה אומר שרק אני נמצא כדי לייצג את ראש הממשלה. אדם אחד שאמור לקרוא כל כך הרבה חומר חייב יותר זמן. לכן פנינו ליועמ"ש ואמרנו לו: אנחנו נגיע לשימוע, אבל היה נכון לשקול מחדש את המועד ולדחות אותו", הוסיף עו"ד חדד.

 

מנדלבליט ונתניהו מנדלבליט ונתניהו צילום: אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג

שבוע שעבר ביקש צוות ההגנה של נתניהו דחייה נוספת במועד על רקע פיזור הכנסת וקיום הבחירות הנוספות בספטמבר, שבהן מן הסתם יהיה עסוק בחודשים הקרובים. יועצו הבכיר של מנדלבליט, עו"ד גיל לימון, השיב להם שהדבר לא מצדיק את עיכוב המועד וכי השימוע יתקיים כחצי שנה אחרי שחומרי החקירה הועמדו לרשות ראש הממשלה.

  

לימון הזכיר כי קביעת מועד השימוע נועדה לאפשר לבאי כוחו של החשוד להיערך להצגת טענותיהם ביחס לתיק החקירה. "אין מדובר במשפט זוטא, או בהתדיינות פרטנית בקשר לנבכי התיק, ויש להתמקד בסוגיות העקרוניות העומדות ביסודו של כתב החשדות", אמר.

 

 

הוא הוסיף כי כל ההחלטות שהתקבלו על המועד נסמכו על ההנחה שנתניהו ימשיך לכהן בתקופת ההיערכות לשימוע כראש ממשלת ישראל, "על כל הכרוך בכך מבחינת עומסי העבודה המוטלים על כתפיו. למעשה, ההנחה הייתה כי תהא זו תקופה עמוסה במיוחד בעבודה ממשלתית, נוכח הקמתה של ממשלה חדשה וחזרתה של הכנסת לעבודת חקיקה סדירה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x