$
בארץ

ניצן הורוביץ מתמודד על ראשות מרצ; טל רוסו לא יתמודד בעבודה בבחירות הבאות

הח"כ לשעבר, שהפסיד ב-2013 לחולדאי בבחירות לראשות עיריית ת"א, הודיע כי יתמודד מול זנדברג על ראשות המפלגה; רוסו: "איני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה"

צבי זרחיה 11:2910.06.19

ח"כ לשעבר ניצן הורוביץ הודיע היום (ב') כי יתמודד בבחירות לראשות מרצ מול היו"ר המכהנת זנדברג.

 

ועידת מרצ תכונס ביום ראשון הבא לצורך קבלת החלטה על אופן בחירת היו"ר. על המשרה מתמודדים היו"רית הנוכחית תמר זנדברג והח"כ לשעבר ניצן הורביץ.

 

הוועידה מונה 1,000 איש כאשר הורביץ ואנשיו מצדדים בבחירת היו"ר בוועידה בעוד זנדברג ואנשיה סבורים שיש לקיים את הליך הבחירה בפריימרזס פתוחים שבהם ישתתפו 30 אלף מתפקדי המפלגה.  

 

הורוביץ (54), שכיהן בשתי כנסות והפסיד לרון חולדאי בבחירות לראשות עיריית תל אביב ב-2013, פרסם זאת בעמוד הפייסבוק שלו, לצד ציוץ: "התחלנו".

 

 

ניצן הורוביץ ניצן הורוביץ צילום: עמית שעל

 

הורוביץ נכנס לפוליטיקה לאחר שנים של עבודה בעיתונות. הוא היה כתב צבאי בגלי צה"ל ומשם עבר לתפקיד עורך חדשות החוץ, שבו הוא גם עבד בעיתונים "חדשות" ו"הארץ". משם עבר הורוביץ לערוץ 10, שגם שם עבד כעורך חדשות החוץ.

 

לקראת בחירות 2009 קיבל הורוביץ הצעה ממרצ להצטרף לרשימה ונענה בחיוב. הוא שוריין במקום השלישי ברשימת המפלגה לכנסת ה-18. בשנת 2013 התמודד הורוביץ בבחירות לראשות העיר תל-אביב, אך הפסיד חולדאי. בדצמבר 2014 הודיע כי לא יתמודד פעם נוספת בבחירות לכנסת, אך כעת החליט לשוב לפוליטיקה.

 

רוסו לטא יתמודד בעבודה

 

לאחר חודש וכמה ימים של כהונה בכנסת, הודיע הבוקר ח"כ טל רוסו (עבודה) הודיע בפוסט ברשתות החברתיות שלא יתמודד על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה וכי הוא מסיר את שמו מרשימת המפלגה לכנסת ה-22.

 

ח"כ טל רוסו. לא יתמודד בבחירות הבאות ח"כ טל רוסו. לא יתמודד בבחירות הבאות צילום: צביקה טישלר

 

רוסו שוריין במקום השני ברשימת העבודה לכנסת בידי היו"ר אבי גבאי. הוא הוזכר לפני שבועיים כמי שעשוי היה להסכים יחד עם גבאי להצטרפות לממשלת נתניהו. המהלך כידוע לא קרה ונתניהו הקדים את הבחירות.

 

רוסו כתב כי "נכנסתי לפוליטיקה לפני כארבעה חודשים עם תוכניות גדולות לשינוי במפלגת העבודה ולא פחות מכך, במדינת ישראל. במציאות אליה נקלענו: בחירות מוקדמות ובחירת יו"ר למפלגה בפרק זמן כל כך קצר, אינם מאפשרים לי לעשות את הדברים כפי שקיוויתי. איני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה ועל כן, אני מסיר את מועמדותי לתפקיד היו"ר ומהרשימה לכנסת ה-22. אני מאחל ליו"ר שייבחר להוביל את המפלגה להיות אלטרנטיבה שלטונית בעתיד, ומודה לחברי המפלגה וכלל הציבור על התמיכה הרחבה, לאורך הדרך הקצרה והאינטנסיבית שעברנו.

אמשיך לפעול לטובת הציבור בדרכים אחרות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x