שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הפייק ניוז שהביא את אהוד ברק לשערי אברבנל

תמונה מזויפת הציגה את רה"מ לשעבר בכניסה למרכז לבריאות הנפש, והוא הגיב: "בתמונה המקורית אני באבן גבירול לפני מספר שנים. הטרולים של הימין כבר מבוהלים. ניתן להם לחשוב שאני בדרך לחלק קנאביס רפואי באברנאל. צחוקים"

צבי זרחיה 22:5507.06.19

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, העלה הערב (ו') לטוויטר ציוץ לאחר שתמונה מזויפת שלו הופצה ברשת, ובה הוא נראה בכניסה לבית החולים אברבנאל, המשמש כמרכז לבריאות הנפש. התמונה הופיעה בציוץ של רות קרייתי, המציגה את עצמה בחשבון הטוויטר שלה כעיתונאית, בעלים ועורכת של ישראל ניוז, אילת ניוז ונתניה ניוז.

 

 

 

קרייתי כתבה: "מה עשה אהוד ברק בפתח בית החולים אברבנל? מעניין...". בהמשך אף כתבה: "לכל החמוצים שקפצו כנשוכי נחש - זה לא פוטושופ! תתמודדו". ברק הגיב, הוסיף את תמונתו המקורית וציין "בתמונה המקורית אני באבן גבירול לפני מספר שנים. הטרולים של הימין כבר מבוהלים. ניתן להם לחשוב שאני בדרך לחלק קנאביס רפואי באברנאל. צחוקים". מאוחר יותר נמחק הציוץ של קרייתי מהעמוד שלה בטוויטר. לקרייתי 2,359 עוקבים, וחלק מציוציה נושאים אופי פוליטי.

 

הציוץ השקרי הציוץ השקרי צילום: twitter

 

וזהו ציוץ התגובה של ברק:

 

 

 

העיתוי להעלאת הציוץ שהוא בבחינת פייק ניוז כנראה אינו מקרי: השבוע פורסם שברק שוקל לעמוד בראשות מפלגת העבודה, או להתמודד בראש רשימה עצמאית בבחירות לכנסת ה-22. ברק, נפגש בסוף 2018, עוד בטרם הקדמת הבחירות באותו היום בנפרד עם יו"ר התנועה ציפי לבני ועם שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון. בסופו של דבר ברק לא התמודד לכנסת ה-21 אבל כעת הוא מוזכר שוב כמי שעשוי לחזור למערכת הפוליטית.

 

במערכת הפוליטית מעריכים כי זוהי רק ההתחלה ולא מן הנמנע שעד לבחירות ינסו גורמים בימין להפיץ ברשתות החברתיות פייק ניוז על פוליטיקאים מהשמאל. המפלגות חויבו בבחירות האחרונות להזדהות בכל פרסומיהם אבל בציוצים של גורמים אחרים אין חובה להזדהות, וניתן תיאורטית להפיץ מידע שקרי. אלמלא הגיב ברק והסביר מה עומד מאחורי התמונה שבציוץ, סביר להניח שהיה מתקבל רושם אחר לעניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x