$
בארץ

מתניהו אנגלמן נבחר לתפקיד מבקר המדינה

אנגלמן זכה לרוב של 67 ח"כים מול 48 ח"כים שהצביעו למועמד השני - האלוף במילואים גיורא רום שהוצע על ידי סיעות האופוזיציה ו-5 שנמנעו. בחירתו של אנגלמן מהווה ניצחון לרה"מ בנימין נתניהו שהציע את מועמדותו לתפקיד

צבי זרחיה 15:2403.06.19

מליאת הכנסת בחרה בצהריים במתניהו אנגלמן לתפקיד מבקר המדינה. הוא יכנס לתפקידו ב-4 ביולי 2019 לכהונה של 7 שנים עם פרישתו של המבקר הנוכחי השופט בדימוס יוסף שפירא.

 

 

 

בהצבעה חשאית בקרב 120 חברי הכנסת זכה אנגלמן לרוב של 67 ח"כים מול 48 ח"כים שהצביעו למועמד השני - האלוף במילואים גיורא רום שהוצע על ידי סיעות האופוזיציה ו-5 שנמנעו.

 

כדי לזכות בתפקיד היה זקוק אנגלמן לרוב של 61 חברי כנסת במליאה.

 

 

 צילום: טכניון

 

 

בחירתו של אנגלמן מהווה ניצחון לרה"מ בנימין נתניהו שהציע את מועמדותו לתפקיד. סיעת ישראל ביתנו הודיעה בשבוע שעבר עוד בטרם התפוצצות המו"מ הקואליציוני והקדמת הבחירות כי תתמוך באנגלמן.

 

אנגלמן מונה בינואר 2018 על ידי שר החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט לתפקיד מנכ"ל המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) והוות"ת (ועדה לתכנון ולתיקצוב). קודם לכן שימש כמנכ"ל ומשנה לנשיא הטכניון. הוא בעל תואר ראשון בהצטיינות בכלכלה וחשבונאות, ובעל תואר שני בהצטיינות במינהל העסקים - שניהם באוניברסיטה העברית.

 

המשמעות של 67 תומכים בעד אנגלמן היא שלפחות 2 ח"כים מהאופוזיציה תמכו בו, שכן בקואליציה יש 60 ח"כים: הליכוד, איחוד מפלגות הימין, ש"ס, יהדות התורה, כולנו וכן 5 ח"כים מישראל ביתנו שלא הצטרפה לקואליציה והודיעו שיתמכו בו.

 

גורמים בליכוד אמרו היום כי לפחות 3 ח"כים מהקואליציה ערקו והצביעו נגד אנגלמן. לדבריהם, משיחות שעשו עם ח"כים באופוזיציה ניתן היה להבין שכמה מהם יתמכו באנגלמן ולא במועמד האופוזיציה גיורא רום.

 

רה"מ בנימין נתניהו התקשר היום אל אנגלמן ובירך אותו על הבחירה. נתניהו אמר לאנגלמן: ״אנשים התרשמו מהיושרה והמקצועיות שלך. אתה תעשה עבודה נהדרת ואני בטוח שתפעל לטובת המדינה ולטובת אזרחי ישראל - בלי שום שיקול אחר״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x