שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

"יש לנו מידע על אלפי חשבונות של ישראלים באיי קיימן - ואנו נעשה בכך שימוש"

מנהל רשות המסים ערן יעקב, "לא אחדש את הליך גילוי מרצון והוא יסתיים בסוף 2019". לצורך ההתמודדות עם הגרעון מציע יעקב מיסוי פלטפורמות דיגיטליות, גביית מע"מ על הורדת אפליקציות וביטול הפטור על הכנסות משכר דירה

אדריאן פילוט 14:2703.06.19

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, בישר היום (ב') בפתיחת הכנס הכלכלי של לשכת רואי חשבון באילת כי הוא לא יחדש את הליך גילוי מרצון – נוהל שמאפשר לנושים וחייבים במס שלא דיווחו על הכנסות ולא שילמו עבורם מס, לבצע הליך גילוי מוסדר ולקבל גם פטור מהליך פלילי - והוא יסתיים בסוף שנת 2019. עוד חשף יעקב כי "יש מידע שהתקבל ונמצא בשלבי חקירה על אלפי חשבונות של ישראלים באיי קיימן שאנו יודעים שחלקם לא דווחו, וכי רשות המיסים מתכננת לבדוק את הנושא לעומק".

 

 

 

יעקב הציג את נתוני הגילוי מרצון בשנה האחרונה: ב-2018 התקבלו 964 בקשות ומתוכם 520 נמצאות כעת בטיפול, 197 בקשות נדחו ו-151 כבר אושרו.

 

ערן יעקב ערן יעקב צילום: עמית שעל

 

 

יעקב התייחס גם להערכות לתקופת בחירות נוספת ולגירעון ואמר כי "אנו נערכים להתמודדות עם הגירעון. עם זאת צריך לזכור שאנו כלכלה חזקה ויציבה המוכיחה עצמה. יש לנו רמת אבטלה נמוכה ורמת צמיחה מכובדת מאד. אנו נשמח להציג הצעתינו לשר האוצר להתמודדות עם כיסי מס שקיימים, בכלל זה קידום חקיקה למיסוי, פלטפורמות דיגיטליות שפועלות ולא משלמות מס בישראל". יעקב הציע גם "חשיבה וחקיקה מתאימה למיסוי במע"מ על הורדת אפליקציות מחו"ל, שכיום לא ממוסות. בנוסף, יש כיום הרבה מאד פטורים שיכולים לייצר הכנסות, לדוגמא נושא הפטור משכר דירה. עפ"י הערכות מיסוי שכר דירה יוביל לגבייה של כמליארד שקלים".

 

יעקב אמר ש"משולש הזהב" של עולם המס הוא השילוב בין שיעור ציות גבוה של הציבור, אכיפה יעילה של רשות המיסים ומתן שירות נגיש, בהיר, מהיר, נוח ומותאם אישית, וכי הרשות מכוונת להמשיך לשפר ולייעל פעילותה בכל אחד מהממשקים.

 

יעקב התייחס לאתגרים שהרשות מתמודדת איתם ונושאים שנבחנים, בכלל זה נושא מיסוי של "כלכלת חלטורות", שתופסים נפח גדל בעולם בו יותר ויותר צעירים בוחרים להיות עצמאיים. "לאור השינויים נדרשת גם חשיבה מחודשת של המודלים הנדרשים באכיפה והנגשת אפשרויות הדיווח, מיסוי כלי רכב, רפורמה במיסוי בינ"ל, בחינת הוצאות מותרות, וכן ביחס למודל הקצאת חשבוניות להתמודדות עם החשבוניות הפיקטיביות" אמר יעקב ורמז על הרפורמות שהרשות מתכוונת לבצע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x