$
בארץ

לא מתייאש: בנט ירוץ לכנסת בראש הימין החדש

שר החינוך המפוטר הצהיר בפתח ביתו ברעננה כי יתמודד לכנסת הבאה; שותפתו לדרך, איילת שקד, תחליט בימים הקרובים על המשך דרכה

צבי זרחיה 20:5502.06.19

שר החינוך המפוטר נפתלי בנט הכריז הערב (א') כי יתמודד לכנסת ה-22 ברשימת הימין החדש, שבראשה עמד בבחירות האחרונות. הרשימה לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה לאחר שחסרו לה 1,400 קולות.

 

 

 

שרת המשפטים המפוטרת איילת שקד, שהיתה עם בנט בהנהגה המשותפת של הימין החדש בבחירות האחרונות, תחליט בימים הקרובים על המשך דרכה.

 

בנט, הערב בנט, הערב

 

בנט העלה בשבוע שעבר הצעה לאיחוד בין כל מפלגות הימין למפלגה אחת. במפלגת "הבית היהודי" מסרבים להעניק לבנט או לשקד את המקומות הראשונים ועל כן ספק אם יוזמה כזו תצא בכלל אל הפועל.

 

בנט אמר הערב בפתח ביתו ברעננה כי מפלגת הימין החדש תביא בשורה של ימין ממלכתי, שמאחד את כל חלקי העם: "דתיים, חילוניים, מסורתיים, כולם יחד. הימין החדש תהיה מפלגה שלא מוותרת ולא מתפשרת על עמדותיה, אך לא מחפשת רק לריב עם השמאל. נשאף שהמפלגה תסחוף אחריה הרבה ישראלים טובים. כל חיי, כלוחם בסיירת מטכ"ל, כמפקד פלוגה במגלן, כחבר קבינט ביטחוני וכשר חינוך - משימת חיי הייתה ועודנה: עם ישראל וארץ ישראל. אמשיך לפעול למען העם שאני כל כך אוהב. הבוקר הייתי שר החינוך, הערב אני נפתלי".

 

עוד אמר כי "מדינת ישראל נקלעה למערכת בחירות נוספת. זה לא דבר טוב אבל יש כאן הזדמנות לכולנו לבוא אליה חכמים יותר, רציניים יותר, צנועים יותר. גם אני".

 

בנט שיסיים את תפקידו במשרד החינוך ביום שלישי בצהריים אמר כי "מוקדם יותר היום הודיע לי ראש הממשלה שהוא מפטר אותי מתפקידי כשר החינוך של מדינת ישראל. לראשונה, אוכל להקדיש את פתיחת שנת הלימודים הקרובה ב-1 בספטמבר רק לארבעת ילדיי ולא לכל שני מיליון ילדיי במערכת החינוך בישראל. עשיתי הכי טוב שיכולתי למען עם ישראל, ולמען ילדי ישראל שאני כל כך אוהב. לכל אדם יש תחליף, גם לי. אני יכול להבטיח לכם: אתם בידיים טובות. אני מחויב לבצע חפיפה מסודרת לכל שר שיחליף אותי כדי לצמצם את הזעזועים לקראת פתיחת שנת הלימודים בעוד 90 יום".

 

הרב רפי פרץ, יו"ר הבית היהודי, וח"כ בצלאל סמוטריץ' מהאיחוד הלאומי תבעו אחר הצהריים מנתניהו למנותם במקום בנט ושקד. נתניהו עשוי למנות את פרץ כשר החינוך ואת סמוטריץ' כשר התחבורה במקומו של ישראל כץ שמונה לשר החוץ בשבוע שעבר.

 

ביום שלישי ב-16:00 תיערך ישיבת קבינט אליה כבר לא יוכלו להגיע בנט ושקד כי כבר לא יהיו בתפקידם. השעה נקבעה במיוחד לאחר סיום כהונתם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x