$
בארץ

נתניהו בהתקפה על ליברמן: "מפיל סדרתי של ממשלות ימין"

ראש הממשלה מסר הערב הצהרה פומבית - ותקף את יו"ר ישראל ביתנו: "כבר 20 שנה הוא עושה דילים יחד עם החרדים"; לדבריו, "ליברמן חיפש פטנט שישאיר אותו מעל אחוז החסימה"; ישראל ביתנו: "נתניהו לחוץ ושוב מפזר דברי שקר"

צבי זרחיה 20:1030.05.19

"אביגדור ליברמן הוא המפיל הלאומי. הוא מפיל סדרתי של ממשלות ימין" - כך תקף הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום פומבי את יו"ר ישראל ביתנו.

 

נתניהו הוסיף: "ברור שאם לליכוד ולשותפים שלנו היו 61 מנדטים כעת, היינו מקימים בלעדיו ממשלה. זה בדיוק מה שקרה אחרי הבחירות ב-2015. היו לנו 61 מנדטים. ליברמן סירב להצטרף והקמנו ממשלה בלעדיו. גם ב-2015, שלא תטעו, ניסיתי להכניס אותו בכל דרך. הצעתי לו הכל. הוא פשוט לא רצה - הוא קיווה שאם יישאר בחוץ, ממשלת הימין שהקמתי תיפול בעצמה. רק לאחר שראה כי היא לא נופלת - אז הוא נכנס. כעת, זו הפעם השלישית שהאיש הזה פועל להפיל ממשלת ימין.

 

"תשאלו למה הוא עושה את זה. בגלל חוק הגיוס לחרדים? הוא אומר שהחוק בוער בו ככתבו וכלשונו. ב-2016, אחרי שליברמן ראה שהממשלה מחזיקה מעמד בלעדיו, הוא מצטרף אליה.

 

"בממשלה הזו כבר יש חוק גיוס לחרדים מאוד נוח לחרדים אבל בהסכם הקואליציוני איתו, כשליברמן נכנס לממשלה שלנו עם החוק הזה - הוא לא אומר מילה. לא אומר פסיק. אז כשהוא רוצה להצטרף לממשלת ימין אין עקרונות. וכשהוא רוצה להפיל ממשלת ימין פתאום יש עקרונות ופתאום הוא נגד החרדים.

 

"ליברמן שלנו? נגד החרדים? זה 20 שנה שהוא עושה דילים יחד עם החרדים. ב-2009 תמך בעמדת ש"ס להגדלת קצבאות הילדים. ב-2012 תמך בכל המינויים של ש"ס לרבני הערים והישובים. ב-2013 הוא עשה דיל עם ש"ס לקידום מועמדה לרב הראשי. ב-2018 עשה דיל עם ש"ס ודגל התורה לסכל מועמד חילוני, עופר ברקוביץ', לראשות העיר ירושלים. זה רק קצה המזלג. כולנו מסכימים זה לא חוק הגיוס, זה לא החרדים זה בטח לא עקרונות. למה הוא עושה את זה?.

 

בנימין נתניהו, הערב בנימין נתניהו, הערב צילום: גיל יוחנן

 

"הנה ההסבר. זו מפת גרף המנדטים של ליברמן: 15 מנדטים ב-2009, אחר כך יורד ל-10 מנדטים 6 מנדטים ובבחירות האחרונות ל-5 מנדטים. אם ימשיך כך הוא יורד מתחת לאחוז החסימה ונעלם. הוא חייב לצאת מזה, אז מה הוא אומר? הוא מחפש פטנט, משהו שישאיר אותו מעל אחוז החסימה. פתאום מי שעשה דיל עם החרדים הופך להיות אנטי חרדי, פתאום איכפת לו מחוק הגיוס. בשביל חופן מנדטים האיש הזה בשביל גחמה ואמביציה אישית ועקרונות משתנים מוכנים לקחת מדינה שלמה, לזרוק למערבולת של בחירות ולהיכנס לבחירות מיותרות, יקרות ובזבזניות.

 

"יש פה שילוב של שני דברים: גחמה אישית להביא כמה מנדטים ואובססיה להפיל ממשלות ימין. ליברמן הוא המפיל הלאומי. מפיל סדרתי של ממשלות ימין. כשאתה מצביע לליברמן, אתה מצביע להפלה של ממשלות ימין . אם רק יוכל בעוד 3 חודשים הוא יעשה זאת שוב בפעם הרביעית".

 

נתניהו סיכם: "למדנו שהימין לא יכול לסמוך על ליברמן. ליברמן פועל מתוך גחמות אישיות שיכרון כוח ואמביציה אישית על חשבון המדינה. כדי שמדינה לא תגיע שוב למצב הזה צריך להצביע ליכוד".

 

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר בתגובה כי "נתניהו נכשל במלאכת הרכבת הממשלה וכרגע מחפש על מי להטיל את האשמה. האחריות הבלעדית על בחירות חוזרות היא של הליכוד בלבד". עוד נמסר כי "נתניהו לחוץ ושוב מפזר דברי שקר. בניגוד אליו, ליברמן תמיד שמר על עקרונותיו. נתניהו לחוץ כי הוא יודע שהציבור כבר מבין מי הוא הימין הלאומי האמיתי, ומי רוצה להקים ממשלה ימנית ולא ממשלת הלכה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x