$
בארץ

מתחילת השנה: 9,000 דו"חות ניתנו לרוכבי קורקינט ואופניים שנסעו על המדרכה בת"א

עיריית תל אביב יוצאת במבצע אכיפה ופונה לתושבים: "אנחנו יודעים שהמצב לא פשוט, אנא אל תפגעו בהולכי הרגל"; המשטרה מדווחת על זינוק של 96% בדוחות על שימוש בסלולאר בזמן נהיגה

תומר הדר 11:2130.05.19

"אנחנו יודעים שהמצב הנוכחי לא פשוט", במילים אלה פונה עיריית תל אביב לתושבי העיר המוטרדים מנושא השימוש בקורקינטים על מדרכות. בפנייה דרך המדיות החברתיות נכתב: "אנחנו פועלים בנושא באמצעות חיבור שבילי האופניים והפרדתם מהמדרכות, בקשת סמכויות אכיפה מהממשלה, אזהרות, קנסות ועוד. אבל כמה שלא נאכוף, בסופו של דבר שיפור המצב תלוי גם בכם, ציבור הרוכבים. אנו מבקשים שתיסעו בזהירות, במהירות המתאימה לתוואי הדרך וכמובן רק בשבילים ובמקומות המותרים, ומנעו פגיעה בהולכי הרגל".

 

 

 

רוכבים על קורקינט חשמלי רוכבים על קורקינט חשמלי צילום: עמית שעל

 

בתוך כך חושפת העירייה פרטים אודות היקף האכיפה נגד רוכבי הקורקינט והאופניים שאינם רוכבים כחוק, קרי על המדרכות. לפי העירייה מינואר חולקו 9,000 דוחות לרוכבי קורקינט ואופניים שנסעו על המדרכה. עוד מדגישה העיריה כי היא יוצאת במבצע אכיפה. יוזכר כי גובה הקנס לרוכבי אופניים חשמליים וקורקינטים על מדרכה הוא 250 שקלים.

 

המשטרה: זינוק של 96% בדוחות על שימוש בסלולאר

 

לצד עיריית תל אביב, גם משטרת ישראל חושפת לראשונה נתוני אכיפה מתחילת השנה, אז נכנס לתפקיד ראש אגף התנועה, ניצב אבי אדרי. לפי המשטרה מינואר נרשמה עלייה של 30% בהיקף האכיפה ונרשמו בסך הכול מעל 200 אלף דוחות לנהגים - ביחס ל- 156 אלף דוחות לנהגים בתקופה המקבילה אשתקד. 39 אלף דוחות נרשמו בגין מהירות מופרזת - עלייה של 25% ביחס לאשתקד. מעבר לכך, עד כה נרשמו 49 אלף דוחות בגין שימוש בטלפון סלולארי בנהיגה שלא כחוק (1000 שקל קנס ושמונה נקודות) - זינוק של 96% ביחס לאשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x