בארץ

יו"ר נת"ע: "לא מקובל שבר-און ניסה לפעול ישירות דרך ועדת ההיגוי"

רם בלניקוב הגיב לראשונה על מכתב ההתפטרות של מנכ"ל החברה לשעבר יהודה בר-און על רקע העימות ביניהם; במכתבו לחברי הדירקטוריון ולמנהל רשות החברות נמסר: "הדברים אינם נכונים ונדחים על ידי"

גולן חזני 18:1629.05.19

רם בלניקוב, יו"ר חברת נת"ע, האחראית על הקמת הרכבת הקלה, ביטא לראשונה את עמדתו בעימות מול המנכ"ל יהודה בר-און שהתפטר ביום שני האחרון על רקע אותו עימות.

 

 

במכתבו של בלניקוב, שנשלח לחברי הדירקטוריון ולמנהל רשות החברות ינקי קוינט, נכתב כי בר-און ניסה לייתר את הדירקטוריון ולפעול ישירות דרך ועדת ההיגוי שבה חברים נציגי משרד התחבורה והאוצר, ואמר כי הדבר איננו מקובל עליו.

 

רם בלניקוב רם בלניקוב צילום: עמית שעל

 

בהמשך הודה לבר-און על פעילותו בחברה וכתב כי "אין באפשרות הדירקטוריון לקבל את עמדתך בעניין הממשל התאגידי בחברה...החלטות ממשלה שמכוחן מוקמות ועדות היגוי אינן באות לגרוע מסמכויות הדירקטוריון אלא להבטיח נושאים חשובים לממשלה...נסיונך לייתר את הדירקטוריון תוך יצירת ערוץ הידברות ישיר בין ועדת המכרזים לנציגי הממשלה תוך עקיפת הדירקטוריון איננו מקובל עלי ועל שאר חברי הדירקטוריון וכן על רשות החברות ונציגי היועץ המשפטי לממשלה. כל שהדירקטוריון מבקש הוא ממשל תאגידי הולם.

 

"אכן החברה התנהלה בדרך שבה הצגת במכתבך ותיפקדה וביצעה את מטרותיה, אין הדבר מייתר את אחריות הדירקטוריון מנשיאה באחריות בתוצאות של פעילויות החברה. באשר לנושאים אחרים במכתבך, אין מקום להכביר במילים. הדברים אינם נכונים ונדחים על ידי".

 

בראשית המכתב מציין בלניקוב, כי נועץ בחברי הדירקטוריון בטרם החליט כיצד להשיב לטענות של בר-און במכתב ההתפטרות, שבו כתב בין היתר שלפי החלטת ממשלה, ועדת היגוי שחבריה הם נציגי הממשלה, היא זו שתתווה את האסטרטגיה המכרזית של החברה וגם תאשר את תקציבה וכי נת"ע פועל בדרך זו מזה שנים. בהמשך האשים בר-און את בלניקוב בנטילת סמכויות לידיו בניגוד להחלטת הממשלה, מה שגרם לסחרור של שיתוף הפעולה ואיזון הסמכויות בין ועדת המכרזים, הדירקטוריון וגורמי הממשלה.

 

בהמשך טען בר-און כי מחלוקות בין יו"ר ומנכ"ל הן חלק מתהליך העבודה, "אולם מרגע שהם עוברים להתנהל באמצעי התקשורת, תוך הטלת דופי וחצאי אמיתות, נגרמת, ובצדק, פגיעה בשמה של החברה ובאמון הציבור בה...באופן תמוה ולא מובן לאחר מינויו, הביע בלניקוב אי אמון בהתנהלות החברה, למרות התנהלותה המסודרת". הוא הוסיף שניסה להיעתר לפניות גופי ממשלה לאפשר בניית מערכת יחסי עבודה תקינה בינו לבלניקוב אבל הדבר לא התאפשר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x