שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

החוק לפיזור הכנסת אושר בוועדה לקריאה שנייה ושלישית

מחר בשעה 12:00 צפויה המליאה להתחיל לדון בהצעת החוק, שלפיה הכנסת ה-21 תפוזר והבחירות לכנסת ה-22 ייערכו ב-17 בספטמבר

צבי זרחיה 21:4528.05.19

הוועדה המיוחדת לחקיקת החוק לפיזור הכנסת אישרה הערב (ג') את העלאתו לקריאה שנייה ושלישית, לאחר שאושר הבוקר במליאה בקריאה ראשונה. 8 חברי ועדה תמכו ו-4 התנגדו. הוועדה דחתה את עשרות ההסתייגויות שהוגשו על ידי חברי האופוזיציה.

 

 

הצעת החוק קובעת כי הכנסת ה-21 תפוזר והבחירות לכנסת ה-22 ייערכו ב-17 בספטמבר 2019. המליאה תחל מחר בשעה 12:00 לדון בהצעת החוק, אם לא יחולו שינויים. להצעת החוק הוכנסו תיקוני חקיקה עקיפים לחוק מימון מפלגות. על פי ההצעה, ייערכו תיקונים מקלים בתנאי ההלוואות שנטלו המפלגות לצורך מימון הבחירות לכנסת ה-21.

 

בניין הכנסת בניין הכנסת צילום: Shutterstock

 

 

ההקלות בתנאי ההלוואות יהיו בדחיית החזרי הלוואות, היקף אחוזי הלוואות, מתן אפשרות נטילת הלוואה למפלגות חדשות כנגד ערבות בנקאית, וכן מתן אפשרות נטילת הלוואה למפלגה שלא נטלה הלוואה בבחירות האחרונות, לקחת הלוואה בעשרת הימים הקרובים, כאילו ההלוואה ניטלה לפני הבחירות. סעיף זה רלוונטי למפלגת כחול לבן שלא נטלה הלוואה.

 

היועץ המשפטי של הוועדה העלה חשש ממצב שבו מפלגה שמיוצגת בכנסת הנוכחית, תיטול הלוואה ולא תעבור את אחוז החסימה, יתכן ולא יהיה מהיכן לפרוע את ההלוואה. חשב הכנסת חיים אבידר אמר בדיון כי כתוצאה מתיקוני החקיקה המוצעים, החשיפה של הכנסת גדלה מ-62.5 מיליון שקל ל-201 מיליון שקל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x