שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בכירים מתחום התיירות פועלים למנוע את סגירת שדה דב

ג'ו נקש מבעלי חברת ההחזקות גורדאש, דוד פתאל מבעלי רשת המלונות פתאל וליאור רביב, מנכ"ל רשת המלונות ישרוטל, נועדו עם אביגדור ליברמן. המלונאים ועיריית אילת חוששים כי הפסקת הטיסות משדה דב תגרום לצניחה בתנועת הנופשים ואנשי העסקים שמבקרים בעיר

אמיתי גזית 17:2127.05.19
אנשי עסקים מתחום התיירות והתעופה נפגשו אתמול (א') עם ח"כ אביגדור ליברמן במאמץ אחרון למנוע את פינוי שדה דב. בפגישה נכחו ג'ו נקש מבעלי חברת ההחזקות גורדאש שבבעלותה בין היתר חברת התעופה ארקיע, דוד פתאל, מבעלי רשת המלונות פתאל וליאור רביב, מנכ"ל רשת המלונות ישרוטל.

 

 

 

בינואר השנה תיקנה הכנסת את החוק לפינוי שדה התעופה, על פי התיקון החדש לשר הביטחון סמכות לדחות את מועד הפינוי בכפוף להתייעצות עם גורמי המקצוע. כיום שר הביטחון הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. ליברמן הוא מועמד לחזור לתפקיד אם ייכנס לקואליציה החדשה.

 

החוק לפינוי שדה דב קבע כי הטיסות האזרחיות יפסקו מיד לאחר פינוי הבסיס הצבאי. משרד הביטחון הודיע בעבר כי ביולי השנה יפונה החלק הצבאי של השדה, בעקבות זאת צוות שרים שבראשו עמד ראש הממשלה בנימין נתניהו קבע בשנה שעברה כי ביולי השנה (2019) גם הטיסות האזרחיות יופסקו והשדה יפונה.

 

 

המלונאי דוד פתאל המלונאי דוד פתאל צילום: עמית שעל

 

המלונאים, וכן עיריית אילת חוששים כי הפסקת הטיסות משדה דב תגרום לצניחה בתנועת הנופשים ואנשי העסקים שמבקרים בעיר.

 

במקביל פירסמה אתמול ח"כ מאי גולן (ליכוד) פוסט בפייסבוק לפיו היא ערכה סיור בשדה דב עם ניר דגן מנכ"ל ארקיע, וארנון גלעדי סגן ראש העיר תל אביב. מהפוסט עולה כי גולן נרתמת לפחות ברמה ההצהרתית למאבק לפינוי השדה. "הבנו בצורה מוחלטת כי סגירת שדה דב תביא לפגיעה קשה בזכותם הבסיסית של חולים תושבי אילת בקבלת טיפול רפואי ראוי, כמו כן סגירת השדה תביא לפגיעה אנושה בתיירות בעיר אילת", כתבה גולן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x