$
בארץ

ליברמן בהתקפה חריפה על הליכוד: "אתמוך בהקדמת הבחירות, לא אהיה פרטנר למדינת הלכה"

יו"ר ישראל ביתנו חזר על עמדתו לפיה לא יכנס לקואליציה בלי חקיקת "חוק הגיוס" והוסיף: "הליכוד נחל כישלון מחפיר במו"מ הקואליציוני, שלא היה מקום המדינה"; סיעות האופוזיציה החליטו להתנגד להקדמת הבחירות; ח"כ הרב רפי פרץ הציע לליברמן פשרה שלדבריו הוא לא פסל, וכעת הוא מבקש להציגה לנתניהו

צבי זרחיה 16:0527.05.19

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן יצא היום (ב') בהתקפה חריפה על הליכוד, וחזר על עמדתו לפיה לא יכנס לקואליציה בלעדי חקיקתו בקריאה השנייה והשלישית של "חוק הגיוס" שהוגש על ידו - והודיע שסיעתו תתמוך בהצעת החוק להקדמת הבחירות.

 

 

 

מדבריו החריפים ניתן להבין שהוא לא מוכן להתפשר על אף הצעת פשרה בעניין "חוק הגיוס", ובכלל זה ההצעה שהועלתה בליכוד שלפיה בהסכם הקואליציוני לא יוזכר "חוק הגיוס" והממשלה תפנה לבג"ץ בבקשה לקבל אורכה נוספת לחוקקו, לנוכח פקיעת הארכה האחרונה ב-18 ביולי 2019.

אביגדור ליברמן. לא מוכן להתפשר אביגדור ליברמן. לא מוכן להתפשר צילום: אלכס קולומויסקי

 

בהתייחסו ל"חוק הגיוס" אמר ליברמן כי "הדגשנו שאין לנו כוונה לוותר על העקרונות הבסיסיים שלנו. שבליכוד יבינו שמדובר בעמדה עקרונית, ולא במשהו אישי. זו לא נקמה. הממשלה המתגבשת כעת היא ממשלת הלכה".

 

הוא הוסיף כי "גם המפגשים המבוהלים שרה"מ עושה בימים האחרונים עם ראשי הסיעות כל זה נועד רק להפעיל לחץ על אביגדור ליברמן. אבל אתם בוודאי יודעים כמה שיותר מאיימים ולוחצים עלי - זה הופך ליותר מעניין ונותן לי יותר מוטיבציה". בהתייחסו ל"חוק הגיוס" אמר עוד כי "חוק הגיוס הפך לסמל ואנו לא נוותר על הסמלים שלנו".

והוסיף כי במו"מ הקואליציוני הליכוד נחל "כישלון מחפיר שלא היה מקום המדינה".

 

הוא שב והציע למפלגות החרדיות לעזוב את אולם מליאת הכנסת בזמן ההצבעה בקריאה השנייה והשלישית על "חוק הגיוס" כפי שעשו בקריאה הראשונה. הוא גם חזר כי המליץ על בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה ולא ימליץ על אף אחד אחר. ליברמן האשים את הליכוד ביצירת נרטיב נגדו כאילו מדובר בנקמה בנתניהו והדגיש "זו לא נקמה".

 

הוא הוסיף כי "האשמות הליכוד שישראל ביתנו מונעת ממשלת ימין - כל זה בא לכסות על הכישלון המחפיר שלא היה במדינה. אני לא זוכר שמישהו שזוכה להצלחה כזו בבחירות לא מצליח במו"מ הקואליציוני עם אף מפלגה. במקום להודות בכישלון מנסים לגלגל על זה על מישהו אחר. אם הליכוד רוצים לבוא למישהו בהאשמות ולחפש אשמים שיפנו לעצמם ושיסתכלו במראה".

 

יו"ר איחוד מפלגות הימין, ח"כ הרב רפי פרץ, נועד היום עם אביגדור ליברמן והגיש לו הצעת פשרה. גורמים בכנסת טוענים שליברמן לא פסל אותה והרב פרץ מבקש להציגה לרה"מ נתניהו. לפי שעה הצדדים לא מוכנים לגלות באיזה פשרה מדובר.

 

 

ליברמן בהתקפה חריפה על הליכוד: "אתמוך בהקדמת הבחירות, לא אהיה פרטנר למדינת הלכה" ליברמן בהתקפה חריפה על הליכוד: "אתמוך בהקדמת הבחירות, לא אהיה פרטנר למדינת הלכה" צילום: אלכס קולומויסקי

 

בליכוד מתכוונים לחוקק היום (ב') בקריאה הטרומית את הצעת החוק לפיזור הכנסת. יו"ר הוועדה המסדרת של הכנסת, ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), הודיע היום כי ראשי סיעות הקואליציה ביקשו ממנו לתאם מועד לבחירות שנקבע בישיבת ראשי סיעות הקואליציה שנערכה עם רה"מ בנימין נתניהו, ובה סוכם שמועד הבחירות יהיה 27 באוגוסט 2019. מדובר במועד תמוה כיוון שחלק גדול מעם ישראל נמצא בחופשת הקיץ.

 

בכנסת מעריכים שהודעתו המתואמת ככל הנראה עם נתניהו נועדה ליצור לחץ על ליברמן להסכים לפשרה עם המפלגות החרדיות לחקיקת "חוק הגיוס".  

 

סיעות האופוזיציה החליטו להתנגד להקדמת הבחירות ולפיזור הכנסת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x