$
בארץ

נתניהו לוחץ על ליברמן: זוהר הודיע שהתבקש לתאם בחירות ב-27 באוגוסט

בכנסת מעריכים שהודעתו של ח"כ מיקי זוהר מתואמת ככל הנראה עם נתניהו נועדה ליצור לחץ על ליברמן להסכים לפשרה עם המפלגות החרדיות

צבי זרחיה 13:1727.05.19

יו"ר הוועדה המסדרת של הכנסת, ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), הודיע בצהריים כי ראשי סיעות הקואליציה ביקשו ממנו לתאם מועד לבחירות ב-27 באוגוסט 2019. בכנסת מעריכים שהודעתו המתואמת ככל הנראה עם נתניהו נועדה ליצור לחץ על ליברמן להסכים לפשרה עם המפלגות החרדיות לחקיקת "חוק הגיוס".

 

 

 

יצוין כי בדרך כלל בחירות לכנסת לא נערכות בחודש אוגוסט בשל חופשת הקיץ של רבים מהישראלים ועל כן, לא מן הנמנע שציון התאריך הזה נועד להלחיץ את המערכת הפוליטית להגיע לפשרות.

 

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן יכנס בשעה 14:00 את חברי סיעתו וימסור הודעה בקשר לחוק הגיוס והבחירות. באותה שעה  תכונס גם סיעת כחול לבן.

 

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן (ארכיון) בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן (ארכיון) צילומים: אלכס קולומויסקי

 

בישיבת ראשי הקואליציה אצל נתניהו שנערכה היום סוכם שהצעת החוק לפיזור הכנסת תועלה להצבעה בקריאה הטרומית היום אחר הצהריים. קודם לכך תתבקש ה"ועדה המסדרת" בכנסת להעניק לה פטור מחובת הנחה מוקדמת של 45 יום בטרם העלאתה להצבעה. בקואליציה מבקשים לקדם את החוק לפיזור הכנסת ב-4 קריאות עד ליום רביעי בערב. עם זאת לא מן הנמנע שהעלאתה של הצעת החוק נועדה ליצור לחץ על ליברמן להגיע לפשרה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x