בארץ

עוזי ברקוביץ, זכיין UMI, יגדל קנאביס רפואי על 30 דונם ליד בסיס תל נוף

ברקוביץ' הקים יחד עם בנו חווה 'תוך מבנית' על שטח בתל נוף ומייעד את התוצרת לעולם הפארמה. ברקוביץ: "הקנאביס ישנה את העולם"

צלי גרינברג 10:0922.05.19

עוזי ברקוביץ, זכיין UMI בישראל, נכנס לתחום הגידול החקלאי של קנאביס רפואי - ברקוביץ' יגדל קנאביס על שטח של 30 דונם ביישוב תל נוף, הצמוד לבסיס חיל האוויר תל נוף.

 

 

 

מדובר בחוות גידול חקלאי Indoor (תוך מבני) שבשלב הראשון תגיע לתוצרת על שטח של עד כ-5,000 מ"ר, ותפעל להגיע בהמשך לגידול חקלאי על שטח של 10,000 מ"ר. השטח יורחב בהתאם להנחיות הרגולציה, לכמות הגידול שהיק"ר - היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות - תאפשר.

 

גידול קנאביס גידול קנאביס צילום: גטי אימג'ס

 

 

גידול תוך מבני הוא הגידול היקר מבין אפשרויות הגידול החקלאי לקנאביס רפואי (הנוהג המקובל הוא בעיקר חממות לגידול קנאביס רפואי) ולדברי ברקוביץ' הבחירה נובעת מכך שהוא מייעד את התוצרת לתחום הפארמה ולשוק הפרימיום - שווקים אלה דורשים גידול קנאביס רפואי איכותי, שמתאפשר בעיקר בגידול חקלאי תוך מבני.

 

לחברה יש אישור ראשוני שיאפשר את בניית המבנה. העלות הכוללת להקמת הפעילות מוערכת בכ-50 עד 60 מיליון שקל, וברקוביץ אמר ל"כלכליסט", כי מימן אותה מכיסו, ושבקרוב יחל בשותפויות לקידום הפרוייקט.

 

"התחלתי לבנות את הפרוייקט בשנת 2011 למטרה אחרת, ובעקבות מחלת הסרטן של אשתי נחשפתי, בין היתר, גם לקנאביס הרפואי", סיפר ברקוביץ ל"כלכליסט".

 

"אשתי החלימה מאז, אך החשיפה לצמח הביאה אותי ללמוד את הנושא. לפני כ-10 שנים חיפשנו קרקע במקום אסטרטגי לטובת פעילות אחרת ומצאנו אותה בתל נוף, וחשבנו שזה מקום טוב הן מבחינה בטיחותית, כי זה צמוד לבסיס הצבאי ומאפשר עיניים נוספות ששומרות על המתקן, והן מבחינת הנגישות. ואחרי החשיפה לקנאביס הרפואי החלטנו להסב את הפעילות על הקרקע לתחום.

 

לא כולם מודעים לכך, אבל חוץ מהבועה שמסתובבת בשוק בתחום הקנאביס, והטרמפיסטים שקפצו עליה, מדובר בשוק אמיתי, ואנחנו בונים חברה עם פעילות אמיתית, שלא מחפשת הרפתקאות הנפקה", אמר ברקוביץ'.

|

בטל שלח
    לכל התגובות
    x