$
בארץ

פריגו הגיעה להסכמות עם העובדים ותמשיך בתהליך מכירת המפעל בירוחם

במסגרת ההסכמות התחייבה החברה לא להעתיק את המפעל מירוחם למשך 5 שנים לפחות תוך שמירה על ביטחון תעסוקתי לפרק הזמן הזה, עד 70 אלף שקל מענק מכירה לעובד בהתאם לוותק עבודתו, ותוספת שכר ממוצעת של 8.5% לעובד לאורך שנתיים

צלי גרינברג 14:4321.05.19

חברת פריגו העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק תרופות ותוספי מזון ונסחרת כדואלית בבורסה בתל אביב ובבורסת ניו יורק בשווי 6.74 מיליארד דולר, הגיעה להסכמות עם עובדי המפעל בירוחם ומקדמת את מכירתו לאחת מהקרנות והחברות המבקשות לרכוש אותו, כשביניהן נמצאת גם קרן אפולו האמריקאית, שנציגיה ביקרו במפעל. הסכום המוערך לרכישתו עומד על 2.5 מיליארד דולר.

 

 

במסגרת ההסכמות עם העובדים התחייבה פריגו, בין היתר, על אי העתקת המפעל מירוחם למשך 5 שנים לפחות תוך שמירה על ביטחון תעסוקתי לעובדים לזמן זה, על מענק מכירה של עד 70 אלף שקל לעובד על פי מפתח של 2250 שקל לכל שנת עבודה לעובדים בהסכם קיבוצי העובדים בפריגו מעל שנה, על תוספת שכר ממוצעת של 8.5% למשך שנתיים, תוספת של כ-600 שקל ממוצע לעובד לתקציב הרווחה השנתי ועל אירוע חגיגי למכירת המפעל לכלל כ-900 עובדי פריגו ישראל, שעלותו מוערכת סביב מיליון שקל.
מפעל פריגו בירוחם מפעל פריגו בירוחם צילום: חיים הורנשטיין

 

במפעל פריגו בירוחם עובדים כיום 620 עובדים, מתוכם 450 בהסכם קיבוצי והשאר בחוזים אישיים במסגרת עבודתם בהנהלה, במחקר והפיתוח, המעבדות וכו'. חיים בן אבו, יו"ר וועד עובדי המפעל, אמר ל"כלכליסט", כי "הדרום חווה תקופה קשה וזו בשורה משמחת בעיקר לירוחם, שהמפעל הוא מקום העבודה המרכזי בה. עברנו תקופה לא פשוטה במהלך המשא ומתן עם ההנהלה אבל הגענו בסוף להבנות לאחר ששני הצדדים התגמשו לטובת שמירה על העובדים והצלחת המפעל".

 

המחלוקות במשא ומתן בין הצדדים הגיעו לשיאם בחודש שעבר, עת וועד המפעל ביקש מההסתדרות להוציא צו מניעה למכירת המפעל והודיע על סכסוך עבודה. הפיצוץ נסב סביב מחלוקת על גובה מענק המכירה לעובדים, והביא לקריאת העובדים להחרים את טקס הרמת הכוסית לחג הפסח של החברה.

 

מפעל החברה בירוחם מעסיק כ-620 עובדים והוא חלק מפעילות החברה בייצור תרופות המרשם, הכוללת עוד 2 מפעלים נוספים קטנים ממנו במינסוטה ארה"ב. בחודש אוגוסט 2018 פריגו החליטה לסיים פעילותה בתחום ייצור תרופות עם מרשם ולמכור את כלל הפעילות בתחום (המפעל בירוחם ו-2 המפעלים במינסוטה ארה"ב), ולהישאר עם פעילות התרופות ללא מרשם בלבד.

 

בפריגו העריכו, כי היציאה מהפעילות תושלם במהלך המחצית השנייה של 2019, ובכך תסכם כ-15 שנה של אחזקה בו, לאחר שרכשה אותו מחברת התרופות הישראלית אגיס בשנת 2004. גם בעת מכירת המפעל מאגיס לידי פריגו דרשו העובדים מענק מכירה, והגיעו להסדר עם ההנהלה על תנאיהם והמענק ללא עיצומים או שביתות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x