$
בארץ

ח"כ מיקי זוהר הגיש את הצעת חוק החסינות: "מאשימים אדם בשוחד בלי שקיבל כסף לכיס"

בליכוד מעוניינים לאשר את החוק בקריאה שנייה ושלישית עד תחילת אוגוסט 2019 - לפני השימוע של נתניהו; ח"כ שמולי: "הצעת החוק - הרמת יד על שלטון החוק"

צבי זרחיה 13:2421.05.19

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק שתאפשר הענקת חסינות לרה"מ בנימין נתניהו, זאת לאחר שנתניהו והשר יריב לוין הודיעו בסוף השבוע שהצעת חוק החסינות לא תיכלל בהסכמים הקואליציונים. בכוונת הליכוד לחוקק את הצעת החוק של זוהר שתועלה להצבעה בקריאה הטרומית בתחילת יולי 2019, מתוך כוונה שהחקיקה תסתיים בקריאה השנייה והשלישית עד תחילת אוגוסט 2019 בטרם תצא הכנסת לפגרת הקיץ.

 

 

 

בהצעת החוק מציע זוהר להחזיר את המצב למה שהיה נהוג עד שנת 2005, לפיו כשהיועץ המשפטי לממשלה מבקש להגיש כתב אישום נגד חבר כנסת הוא יצטרך לבקש מוועדת הכנסת להסיר את חסינותו. לליכוד צפוי להיות רוב בוועדת הכנסת ולכן בקואליציה מבקשים לקדם את הצעת החוק הזו במהירות בטרם יערך לנתניהו שימוע הצפוי בסביבות חודש ספטמבר 2019.

 

זוהר התייחס הבוקר להצעת חוק החסינות בישיבת הוועדה שדנה בחקיקת החוק להגדלת מספר השרים וסגניהם.

 

לדברי זוהר, "החוק הוגש בתחילת המושב ב-30.4 וכשאומרים שהוגש עכשיו זה שקר מוחלט. שמעתי גם את ח"כ יאיר לפיד מכנה אותי שליחו של נתניהו, זה ניסיון לפגוע בי ולהציגני כנער שליחויות. נדבר על האמת - רה"מ בלם בכנסת הקודמת את חוק החסינות וכשהגשתי אותו בכנסת הנוכחת הוא הצהיר שזה אינו חלק מהמו"מ הקואליציוני ואני מקווה לשכנעו בכנסת הזו שהחוק יקודם.

 

"יש מושג של משילות, לא הכל סביב בנימין נתניהו. הוכחתי באין ספור הזדמנויות שיש לי עמדה ויש להבהיר ברורות שאלו נבחרי הציבור. מקרה נתניהו הוא הדוגמה לצורך בחוק החסינות כי זו פעם ראשונה שמאשימים אדם בשוחד בלי שקיבל אגורה שחוקה לכיסו. אף פעם לא הגישו כתב אישום כזה נגד אדם בעניינים שאין בהם כסף או שיפוי כלכלי. זה פיילוט ראשון על שוחד ללא קבל שקל לכיס. כשראיתי זאת הגעתי למסקנה שאין יותר נכון מחוק החסינות".  

ח"כ מיקי זוהר ח"כ מיקי זוהר צילום: עומר מסינגר

  

ח"כ יואב סגלוביץ' (כחול לבן) אמר: "יש כרגע כתב חשדות חמור נגד רה"מ. חקירה של רה"מ נעשית בשום שכל ובזהירות יתר. המו"מ הקואליציוני נמצא בתווך הפלילי. כל מי שעוסק במו"מ שמוזכר בו במשתמע חוק החסינות נגוע בפלילים. אני מזהיר אתכם לא לעשות טעות. מי שממציא שלא היה דבר כזה מעולם אין לו מושג בחוק ובמשפט. כל מי שנותן יד להתנהלות הבלתי מקובלת המתרחשת בכנסת הוא בושה וחרפה לבית הזה וגם אתה כיו"ר בושה וחרפה".

 

ח"כ יעל גרמן (כחול לבן) אמרה כי "ראשי ערים הורשעו בשוחד על הבטחות של משרות ללא כל שקל לכיסם". ח"כ מיקי לוי (כחול לבן) הוסיף כי "ראש עיריית חדרה הורשע ללא שקיבל שקל אחד לכיסו".

 

המשנה ליועמ"ש עו"ד רז ניזרי התייחס לדברי זוהר ואמר: "משעה שנאמרו אמירות על רדיפה פוליטית אני מחויב לומר שככל שאמירות על רדיפה פוליטית מכוונת כלפינו המשפטנים אני מבקש לדחות מכל וכל את האמירה. לאורך כל החקירות אנחנו חטפנו וחוטפים מסיעתו של אדוני אמירות חסרות כל בסיס. יהיה שימוע ככל שרה"מ ירצה בכך בלב פתוח ונפש חפצה. אני לא זוכר דיון כזה בכל שנותיי בכנסת".

 

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איציק שמולי, אמר על הגשת חוק החסינות: "הצעת החוק של זוהר היא הרמת יד על שלטון החוק של המדינה ותפרק את העקרון שכולם שווים בפני החוק. נתניהו ייתן להם משרדים ותקציבים והם יעזרו לו להפוך את הכנסת למבצר למושחתים. חוק אחד לפוליטיקאים, חוק אחד לאזרחים, הם איבדו לא רק הבושה אלא גם את המעצורים. נקים בכנסת וברחובות חומת מגן - לא יקום ולא יהיה"

 

ח"כ שלי יחימוביץ: "הנחת חוק החסינות בידי ח״כ מיקי זוהר, שלוחו הישיר של נתניהו, חושפת את פעולת ההסוואה השקרית של הימים האחרונים, ומהווה עדות ברורה לכך שמטרת העל של המו"מ הקואליציוני היא מילוט ראש ממשלה מושחת מאימת הדין תוך הרס הדמוקרטיה הישראלית. על כל אדם נקי כפיים להיות מגוייס כעת להצלת המדינה מידיו של מי שרומס אותה לצורך הצלת עורו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x