$
בארץ

נתניהו הציע לפרופ' מור־יוסף את תפקיד מבקר המדינה

פחות מיממה לפני המועד האחרון להגשת מועמדות לתפקיד מבקר המדינה, ראש הממשלה נפגש עם מנכ"ל רשות ההגירה בהווה ומנכ"ל הביטוח הלאומי בעבר והציע לו להתמודד על תפקיד מבקר המדינה

עמיחי אתאלי, ידיעות אחרונות 09:2020.05.19

פחות מיממה לפני המועד האחרון להגשת מועמדות לתפקיד מבקר המדינה, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם הפרופסור שלמה מור־יוסף והציע לו להתמודד על תפקיד מבקר המדינה, כך דווח בחדשות 12.

 

על פי הדיווח, בליכוד רצו את השופט בדימוס ספי אלון, אולם באיחוד מפלגות הימין פסלו את מועמדותו על רקע רצונם שהמבקר לא יהיה שופט בדימוס. בעיה נוספת שעלולה הייתה להיווצר סביב מועמדותו של אלון היא העובדה שבתחילת 2019 הוא היה חבר בצוות ההגנה המשפטי של ראש הממשלה נתניהו במסגרת תיקי החקירה שנפתחו נגדו.

 

פרופ' שלמה מור יוסף פרופ' שלמה מור יוסף צילום: עומר מסינגר

 

 

מור־יוסף, כיום מנכ"ל רשות ההגירה ובעבר מנכ"ל הביטוח הלאומי ומנכ"ל בית החולים הדסה, טרם מסר את תשובתו, אולם זו תתבהר עוד במהלך היום שכן המועד האחרון להגשת מועמדות לתפקיד מבקר המדינה יגיע הלילה בחצות.

 

בשבוע שעבר קיבל ראובן שיף, שהיה בעבר נשיא לשכת רואי החשבון וידוע כמיודד עם ראש הממשלה נתניהו, פנייה רשמית לכהן בתפקיד. בחודש שעבר פורסם כי הליכוד מקדם את מועמדותו של הניצב לשעבר יעקב בורובסקי לתפקיד מבקר המדינה. שמו עלה בשל העובדה כי התגייס לצוות ההגנה של נתניהו בעקבות פרסום דו"ח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה. בורובסקי הכחיש בשעתו את הדיווח: "לא הייתה אליי שום הצעה ואני גם לא במשחק הזה, אולי מנסים לקדם מועמדות של איש אחר לתפקיד באמצעות השם שלי".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x