$
בארץ

דליפת הגז בקריות: כל הכבישים נפתחו לתנועה

לאחר יותר מיממה מאז שהתגלתה הדליפה בצנרת שבין המפעלים דור ובתי הזיקוק - נמדדו באזור ערכי זיהום העומדים בתקן. דור נדרש להציג תחקיר לאירוע ובהתאם תישקל תגובת גורמי האכיפה בנושא

ליאור גוטמן ואחיה ראב"ד 17:3319.05.19

לאחר יותר מיממה מאז דליפת הגז בקריות, הוחלט אחה"צ לאחר התייעצות עם כלל גורמי המקצוע כי אין עוד סכנה והצירים באזור המפרץ שהיו חסומים - ייפתחו לתנועת רכבים. באזור נמדדו ערכי זיהום העומדים בתקן. המפעל (דור כימיקלים) נדרש להציג תחקיר לאירוע ובהתאם תישקל תגובת גורמי האכיפה בנושא.

  

אזור הדליפה אזור הדליפה צילום: המשרד להגנת הסביבה

 

  

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר אתמול כי עיקר הסכנה היתה בשל היותו של הגז דליק ונפיץ, ועל כן כל הפעולות מבוצעות בפיקוח קפדני של כוחות הכיבוי.

 

לפי איגוד ערים חיפה, במהלך הלילה שבין שישי לשבת התקבלו תלונות על ריח באזור המפרץ. "כונני האיגוד ואנשי המשרד להגנת הסביבה יצאו לאזור ובבדיקות עולה כי קיימת דליפה של גז בצנרת שבין המפעלים דור ובתי הזיקוק", נאמר. על פי ההערכות, לא מדובר בתשתית של בתי הזיקוק, אלא כזו שנכנסת אליה ממקור אחר.

 

ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם ניצלה את האירוע כדי לקדם את החזון שלה בדבר סילוק המפעלים שם, ואמרה כי "אין למפעלים האלה מקום לידינו, כל זמן שהזיהום נמשך, והתקלות חוזרות השכם והערב. אנחנו לא נסכים לחיות ליד שכנים מזיקים. אם וכאשר יהפכו לשכנים טובים, נוכל לקבל את נוכחותם בחיינו". עם זאת קליש רותם לא ציינה להיכן יעברו המפעלים, כמה זמן זה יקח ומי ישא בעלויות.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x