$
בארץ

גדעון סער נגד חוק החסינות: "אפס תועלת ומקסימום נזק"

חבר הכנסת מהליכוד: "חקיקה פרסונלית פוגעת באמון הציבור. מישהו נתן לראש הממשלה עצה לא טובה. זה יפגע בליכוד ולא יועיל לנתניהו. אני לא היחיד שמוטרד מזה בסיעה. אעשה את המירב כדי שזה לא יקרה". גורם בליכוד: "סער לא מחמיץ לחתור תחת נתניהו ולנסות להפיל אותו"

צבי זרחיה 20:2716.05.19

חבר הכנסת גדעון סער (הליכוד) יצא הערב (ה') נגד חוק החסינות. בראיון לחברת החדשות אמר סער: "תיקון חוק החסינות - מקסימום נזק ומינימום תועלת".

 

 

לדברי סער, "חקיקה פרסונלית פוגעת באמון הציבור. לו אמרנו שנעשה זאת לא היינו מקבלים אותו אמון. החוק הזה יפגע בנתניהו. מישהו נתן לראש הממשלה עצה לא טובה. זה יפגע בליכוד ולא יועיל לנתניהו. אעשה את המירב כדי שזה לא יקרה.

 

"יכול להיות שיהיו חברים אחרים בליכוד שירצו להביע את דעתם", הוסיף סער. "יש בליכוד נוספים שמאוד מוטרדים מהחקיקה הזו ומהמשמעויות שלו". לדבריו, "חוק החסינות קיים 14 שנים, מעולם לא עלתה טענה למה החוק הזה לא טוב. הוא חוקק בתגובה לפסיקה של בג"ץ".

 

ח"כ גדעון סער ח"כ גדעון סער צילום: עמית שעל

 

 

עם זאת, למרות עמדתו, סער לא אמר בפה מלא כי יצביע נגד חקיקה בנושא וטען כי: "כאשר הנושא יעמוד להצבעה אזרחי מדינת ישראל יידעו איך אני עומד להצביע".

 

על החששות מפגיעה פוליטית בשל התנגדותו, אמר סער כי "בעיני לומר את מה שצריך ולעשות את הדבר הנכון הרבה יותר חשוב מהשיקולים של 'מה אני אקבל'. בשביל זה נשלחתי על ידי הציבור. אני לא יכול להיות משותק שמא התבטאות כזו או אחרת תפגע בי. אני לוקח את הסיכון".

 

סער התייחס ישירות גם לראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני חשוב שהוא ראש ממשלה טוב, אני חושב שהוא צריך לכהן אבל אני לא חושב שצריך להתייחס לחוקים חשובים כפלסטלינה".

 

מחויב במשמעת קואליציונית

 

גורמים בליכוד טוענים כי סער ממשיך להתחסד ותוקף את נתניהו. יצויין שכל 65 חברי הכנסת של הקואליציה המסתמנת יחויבו במשמעת הקואליציונית ולתמוך בהצעת חוק החסינות. אותה משמעת תחול גם על סער. סער - אם יהיה שר בממשלה - יסתכן בפיטוריו אם יצביע נגד עמדת הממשלה. אם יכהן כחבר כנסת מן המניין, אזי הליכוד יוכל להטיל עליו סנקציות כמו אי העלאת הצעות חוק. גורמים פוליטיים מעריכים שקטנו סיכוייו של סער לכהן כשר.

 

גורם בליכוד הגיב לדברי סער ואמר כי "לא לחינם תקשורת השמאל לא מפסיקה לחבק את גדעון סער, משום שהוא לא מחמיץ אף הזדמנות לחתור תחת נתניהו ולנסות להפיל אותו".

 

כזכור, נתניהו טען לפני כשבעה חודשים שנודע לו על כוונה ל"פוטש" שרקחו כביכול סער והנשיא ראובן ריבלין במסגרתו הנשיא היה מטיל על סער ולא על נתניהו את הרכבת הממשלה. הנשיא ריבלין וסער הכחישו בתוקף. בסופו של דבר הטיל ריבלין על נתניהו להרכיב את הממשלה. נתניהו לחץ אומנם את ידו של סער באירוע הניצחון של הליכוד לאחר הבחירות, אבל במפלגה העריכו כי לא יקבל תפקיד בכיר בממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x