$
בארץ

אירוויזיון 2019: בר, אסי וארז עלו לתאגיד 450 אלף שקל. לוסי איוב - כלום

המנחה הצעירה ביותר בצוות היא היחידה שלא מקבלת שכר על עבודתה באירוויזיון. הסיבה: היא עובדת תאגיד השידור הציבורי ומקבלת משכורת חודשית. לשאר המנחים לא ניתנה אפשרות לנהל משא ומתן על הסכום

רן בוקר, ynet 16:5216.05.19
אסי עזר, ארז טל ובר רפאלי יקבלו יחד 450 אלף שקלים על הנחיית אירוויזיון 2019 בתל אביב. לעומתם, לוסי איוב לא תקבל שכר עבור עבודתה ותסתפק בשכרה הקבוע מתאגיד השידור הציבורי, שבו היא עובדת בשגרה.

  

 

המנחים בחצי הגמר הראשון המנחים בחצי הגמר הראשון צילום: איי אף פי

 

איוב בת ה-26, שקיבלה שבחים רבים על הנחיית חצי הגמר הראשון, החלה את דרכה בחטיבת הדיגיטל של התאגיד. לאחר מכן החלה להגיש את תוכנית הרדיו "מועדון תרבות", ואף הגישה באירוויזיון 2018 בליסבון את חלוקת הנקודות מישראל.

 

העבודה על האירוויזיון התחילה עבור המנחים כבר בחודש מרץ, ומאז הם מגיעים כמעט כל יום לפגישות בענייני התחרות, כך שבפועל מדובר על יותר מחודשיים של עבודה. ארז טל, לדוגמה, החל את עבודתו עבור האירוויזיון כבר בדצמבר, אז החלו פגישות ראשונות בינו לבין התאגיד.

  

שכר המנחים לא היה כפוף למשא ומתן: מועצת תאגיד השידור הציבורי הציעה את הסכומים למנחים ללא אופציה למשא ומתן. "זה היה לקחת או לוותר", אמרו גורמים המעורים בפרטים, "אף אחד לא עושה אירוויזיון בשביל הכסף. זאת יוקרה גדולה". טל עצמו לא קיבל תשלום בשנה שעברה, כששידר את האירוויזיון מליסבון.

  

אסי עזר הודיע כבר לפני שלושה חודשים שיתרום את כל שכרו מהאירוויזיון לאירגון הנוער הגאה "איגי". "איגי, ארגון הנוער הגאה, הוא הבית השני של בני ובנות הנוער הלהט"בים בישראל. הדרך היחידה שלהם להתקיים היא באמצעות תרומות", כתב עזר בחשבון האינסטגרם שלו. "השנה הם צריכים לגייס מעל מיליון שקלים כדי להמשיך ולטפל בנוער שלנו, דור העתיד. לכן החלטתי לתרום את כל השכר שלי מהנחיית האירוויזיון השנה - 105,000 ש"ח - לאיגי".

  

מכאן נמסר בתגובה: "לא מתייחסים לשמועות על הסכמי השכר של עובדים וטאלנטים כאלה ואחרים". מלוסי איוב טרם נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x