בארץ

התייעלות בארקיע: פיטורים לצד הסכם קיבוצי חדש

לפי ההסכם החדש ייעודכן שכר היסוד של 100 עובדי התחזוקה ו-200 עובדי הקרקע של חברת התעופה - שיקבלו תוספת שכר נוספת של 6%, תקרת חישוב אחזקת רכב וגמולים נוספים, וכן פיצויים מוגדלים למפוטרים עד ל-200%; לפי נתוני רשות שדות התעופה, באפריל האחרון רשמה ארקיע עלייה של 47% ביחס לאשתקד

תומר הדר 12:0414.05.19

ארקיע תיכנס לתכנית התייעלות, כך עולה מעיקרי הסכם קיבוצי חדש שנחתם בין ההסתדרות לוועד עובדי ארקיע.

 

 

לפי עיקרי ההסכם ייחתם סופית בעוד 40 יום ויהיה תקף ל-3 שנים, 100 עובדי התחזוקה ו-200 עובדי הקרקע של החברה יקבלו תוספת שכר של שישה אחוזים, שכר היסוד שלהם יעודכן, כמו גם תקרת חישוב אחזקת הרכב וגמולים נוספים. עם זאת – לצד ההסכמים על תוספות שכר סוכם גם על צעדי התייעלות הכוללים צמצומים ופיטורים של עובדים ומנהלים בחברה.

ניר דגן מנכ"ל ארקיע ניר דגן מנכ"ל ארקיע צילום: שי אדם

 

העובדים שיסיימו את העסקתם בחברה ייהנו מפיצויים מוגדלים בסכומים שונים עד לגובה של 200%. בנוסף, סוכם על סיום העסקת חברה חיצונית המבצעת פעילות הזמנות, כך שפעילותה תבוצע על ידי עובדי חברת "ארקיע קליק".

 

לדברי יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, מסר: "מדובר בהסכם קיבוצי מאוזן ומצוין שנחתם תוך גילוי אחריות מהמעלה הראשונה של ועד העובדים והנהלת החברה. כשמדובר בשותפות שכזו - השמיים הם הגבול".

 

מנכ״ל קבוצת ארקיע, ניר דגן, אמר: "עובדי ארקיע שוב הראו את עוצמתה של שותפותם בחברה. יחד עם ההסתדרות הגענו להסכם מכובד ומאזן בין גמול ראוי ותלוי התקדמות מקצועית לבין שאיפה להתייעלות קבועה ומתמשכת".

 

יו"ר מועצת עובדי ארקיע, עליזה בלאיש, ציינה: "אני מברכת על כך שהצלחנו להגיע להסכם פורץ דרך המסדיר לראשונה בארקיע את נושא קבוצות התפקידים בחברה, ומבטיח שכל עובד ועובד שיקודם בתפקידו יתוגמל בהתאם. אני מודה לבעלים אבי נקש להנהלה ארקיע, להסתדרות ולחברי הוועד על שיתוף הפעולה והליך הידברות ענייני אשר הוליד הסכם טוב וראוי ממנו כל הצדדים יוצאים מרוצים וגאים.

 

"בנוסף אני מבקשת להודות לפרופ' ירון זליכה, יו״ר דירקטוריון תו״ת (תעופה ותיירות) של עובדי ארקיע, שהוא שותף אמת, על תרומתו הרבה לחתימה על ההסכם החשוב הזה״.

 

לפי נתוני רשות שדות התעופה, באפריל האחרון ארקיע הטיסה 55,775 נוסעים ורשמה עלייה של 47% ביחס לאפריל אשתקד.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x