$
בארץ

לאחר העיכובים: סנגורו של נתניהו לקח את חומרי החקירה

ראש הממשלה ופרקליטו עו"ד עמית חדד הגיעו להסדר זמני על תשלום מקדמה לשכר טרחתו. נתניהו טרם הגיע להסדר כספי מול שאר עורכי הדין בצוות ההגנה

תומר גנון 10:4214.05.19

בדרך לשימוע? סנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד עמית חדד, אסף הבוקר את חומרי החקירה בתיקי האלף ממשרדי פרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה. זאת לאחר שהגיע להסדר זמני לגבי שכר טרחתו מול נתניהו. בשלב זה לא ידוע מה ההסדר. שאר צוות ההגנה של נתניהו הכולל את עורכי הדין נבות תל צור, טל שפירא ופנחס רובין לא הגיעו עדיין להסדר כספי מול רה"מ.

 

נציין כי, כשחדד ייצג את נתניהו בעבר יחד עם שותפו לשעבר עו"ד המנוח יעקב וינרוט, הם קיבלו 300 אלף דולר כשכר טרחה מבן דודו של ראש הממשלה, נתן מיליקובסקי. עובדה זו נחשפה במסגרת בקשות שהגיש נתניהו לקבלת מימון הגנתו המשפטית בתיקי האלף. הוועדה דרשה מנתניהו להחזיר את הכספים שאותם קיבל ללא אישורה.

 

על פי ההודעה שמסר הבוקר דוברו של ראש הממשלה, הסדר שכר הטרחה הוא "כדי להתגבר על המכשול הראשוני של בחינת החומרים לשימוע. ראש הממשלה עומד על זכותו לקבל סיוע כספי להגנתו המשפטית, כמו כל איש ציבור, אל מול סכומי העתק שהמדינה הוציאה בעניינו. לפיכך, פנו פרקליטי ראש הממשלה נתניהו לקבל את החומרי החקירה.

 

 

 

 

נתניהו נתניהו צילום: אלכס גמבורג

 

 

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "בהמשך למכתבו של היועץ המשפטי לממשלה מיום 12.5.19, נבקש לעדכן כי בא כוחו של ראש הממשלה הודיע ליועץ המשפטי לממשלה כי בכוונתו לתאם מועד לשימוע. לשם קידום הליך השימוע וקביעת המועד בהתאם, הגיעו לפני זמן קצר אל משרדי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) נציגים מטעם ראש הממשלה ואספו את ליבת חומרי החקירה בעניין מרשם.

 

"כפי שהבהירו הסנגורים, בכוונתם ליצור קשר עם לשכת היועץ המשפטי לממשלה עד ליום 20.5.19 לשם תיאום מועד השימוע (במידת הצורך, ייתכן כי יבקשו שהות קצרה לשם תיאום המועד). כפי שמסר היועץ המשפטי לממשלה במכתבו מיום 12.5.19, הוא רואה חשיבות רבה בקיום הליך השימוע, וכפי שנמסר לא אחת - ככל שההליך אכן יתקיים, בכוונתו לקיימו בלב פתוח ובנפש חפצה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x