שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

גיל מסינג לא יהיה דובר צה"ל

שבועיים לאחר שהוחלט על מינויו, הודיע גיל מסינג כי הוא מוותר על התפקיד. מסינג, שדווח כי שימש כסוכן משטרתי בפרשת השחיתות במפלגת ישראל ביתנו, כתב לרמטכ"ל כוכבי: "מבקש לבטל את המינוי, לחזור לעבודתי בצ'ק פוינט ולספק למשפחתי חיים שלווים"

יואב זיתון, ynet 11:1112.05.19

שבועיים אחרי ההחלטה למנותו לדובר צה"ל מודיע גיל מסינג - אני מוותר על התפקיד. 

 

מסינג, שלאחר המינוי דווח כי שימש כסוכן משטרתי בפרשת השחיתות במפלגת ישראל ביתנו, כתב במכתב אישי לרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי: "אני מבקש לבטל את המינוי ולאפשר לי לחזור לעבודתי בצ'ק פוינט". על החלטתו לוותר לתפקיד פרסם הפרשן אטילה שומפלבי באולפן ynet.

 

גיל מסינג גיל מסינג צילום: דובר צה"ל

 

"במשך שני עשורים המוניטין האישי והמקצועי שלי הולך לפניי ומעולם לא דבק בו רבב", כתב מסינג לרמטכ"ל כוכבי. "אני ער לכך שגורמים בעלי מניעים זרים משרבבים אותו בזדון לשיח ערכי שנוי במחלוקת על גבו של צה"ל והמינוי הממלכתי שאותו ייעדת לי. אינני האדם הראשון שחווה זאת נוכח הצעה לתפקיד ציבורי, ואין לי כל כוונה להשלים עם זה".

 

"על בסיס אותו סולם ערכים שהכווין אותי בכל פעולותיי עד כה, ועל אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ"ל או כלפי צה"ל", הוסיף מסינג. "על כן, אני מבקש ממך לבטל את המינוי ולאפשר לי לחזור לחיי המגוונים והמעצימים אותם אני אוהב מאוד במסגרת עבודתי בצ׳ק פוינט, ולספק לאשתי ולילדיי את החיים המשפחתיים השלווים להם הם ראויים מכל".

 

בסוף החודש שעבר החליט הרמטכ"ל כוכבי למנות את מסינג לתפקיד דובר צה"ל. המינוי אושר אז על ידי ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו. יום לאחר המינוי דווח כי מסינג שימש כסוכן משטרתי בפרשת השחיתות במפלגת ישראל ביתנו. לפי הדיווח, מסינג היה מקורב לעד המדינה אמנון ליברמן, שכיהן כיועץ התקשורת של השרים לשעבר סטס מיסז'ניקוב ויאיר שמיר.

 

מכתבו של מסינג מכתבו של מסינג

 

השניים הכירו כשמסינג היה בכיר ב"שטראוס", ומסינג אף אכסן את ליברמן בביתו לאחר שהסכים להיות עד מדינה. בנוסף, מסינג היה חבר של יועץ התקשורת רונן משה, שמואשם כיום בעבירות של שוחד והלבנת הון, ונחשד אז במתן שוחד לעד המדינה ליברמן.בהמשך נחשף ב-ynet כי מסינג הקליט אישים נוספים, ובין היתר נשלח למשימה בהלוויה שבה הוקלט יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

 

ההקלטה מינואר 2015 מופיעה בחומרי החקירה בפרשת ישראל ביתנו, והיא תולדה של משימה שאליה נשלחו אחרי תדרוך מסינג וחברו יועץ התקשורת ועד המדינה בפרשה אמנון ליברמן. "אין מה לעשות, צריך להחזיק וזהו", נשמע אביגדור ליברמן אומר בהקלטה. לא ידוע אם אביגדור ליברמן, שלא הוגדר כחשוד, היה "יעד" מבחינת המשטרה, אך בכל מקרה ההקלטה לא הניבה חומר מפליל נגדו. עוד נשמעה בהקלטה מההלוויה טלי קידר, יועצת של השרים לשעבר מיסז'ניקוב ושמיר, שבהמשך הואשמה בפרשה.

 

מיד לאחר הפרסום ב-ynet ערך הרמטכ"ל כוכבי דיון בנושא עם הפרקליט הצבאי הראשי תת-אלוף שרון אפק. מצה"ל נמסר אז כי "הרמטכ"ל לא הכיר את פרטי הפרסום בעניין דובר צה"ל המיועד, גיל מסינג. בעקבות הפרסום - העניין בורר מול הגורמים הרלוונטיים במערכת אכיפת החוק. מהבירור עלה כי מסינג מעולם לא היה חשוד בפרשה, וכי לא נפל כל רבב בהתנהלותו בהקשר זה".

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן

 

מסינג מצדו ביקש מפרקליטות המדינה להסיר את החיסיון מחומרי החקירה בפרשה, בהם אלו הקשורים למעורבתו כסוכן משטרתי. מטעמו של מסינג נמסר בהמשך לפנייה לפרקליטות: "הגשתי בקשה להסרת החיסיון כדי להסיר את העננה הבלתי מוצדקת. פעלתי מאזרחות טובה".

 

בשיחה עם מקורביו התעקש מסינג כי לא עשה שום דבר פסול. "לא יכול להיות שאדם שלא עבר בשם שלב שום עבירה, שלא חשוד ומעולם לא היה חשוד בדבר, שסייע למשטרה לבקשתה - יינזק מזה. זה עולם הפוך", אמר. מסינג הוסיף כי הוא "אזרח שומר חוק שהתבקש על-ידי המשטרה לסייע לה בפעילות נקודתית על רקע עזרה שנתן לחבר במצב מצוקה של חיים ומוות. אין לי דבר לחשוש ממנו. אין לי מה להסתיר כי לא עשיתי שום דבר רע".

 

מסינג היה אמור להחליף בתפקיד את תת-אלוף רונן מנליס, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות. מסינג, בן 36, גדל ביבנה והתגייס בשנת 2001. הוא שירת בבסיס חצור ובין השנים 2004-2002 כיהן כקצין המבצעים של התקשורת הבינלאומית בדובר צה"ל. לאחר מכן, עד 2006, היה נציג דובר צה"ל באוגדת עזה ושירת תחת כוכבי שהיה מפקד האוגדה. בהמשך כיהן בתפקידי ייעוץ תקשורת שונים של פוליטיקאים וחברות גדולות דוגמת קבוצת שטראוס וצ'ק פוינט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x