$
בארץ

דלק: בוטלה עסקת ענק בהיקף של מיליארד דולר במפרץ מקסיקו

אחת משלוש השותפות במאגר הנפט סיזר טונגה מימשה את זכות הסירוב שעמדה לה והודיעה על כוונתה לרכוש את כל הזכויות בשדה; דלק קיוותה להשלים את העסקה לרכישת 22% מהמאגר עוד השנה, טרם המעבר המדווח שלה ללונדון

ליאור גוטמן 12:1012.05.19

קבוצת דלק מדווחת הבוקר (א') כי עסקת הענק לרכישת 22% ממאגר הנפט סיזר טונגה בוטלה. מדובר במאגר נפט מוכח השוכן במפרץ מקסיקו, ממנו הייתה אמורה דלק לרכוש כחמישית בעבור קרוב למיליארד דולר.

 

למאגר יוחסו רזרבות ברות הפקה בהיקף של כ-78 מיליון חביות נפט, בקצב יומי של כ-16 אלף חביות, עם צפי לתזרים של 230 מיליון דולר בשנה.

  

בעל השליטה בדלק, יצחק תשובה בעל השליטה בדלק, יצחק תשובה צילום: עמית שעל

 

בהודעת הקבוצה נמסר כי "התקבלה בחברה הודעה מאת חברת 'של' (Inc Offshore Shell), לפיה אחת משלוש השותפות בשדה הנפט Caesar Tonga מימשה את זכות הסירוב הראשון שלה והודיעה על כוונתה לרכוש את כל הזכויות בשדה. לאור האמור, העסקה לרכישת הזכויות בשדה בטלה". עוד מדווחת דלק, שהפיקדון שהועמד כמקדמה, בסך 50 מיליון דולר, יוחזר לה.

 

דלק קיוותה להשלים את העסקה עוד השנה, טרם המעבר המדווח שלה ללונדון. כזכור, דלק הצהירה על הפרדת נכסי הגז הטבעי והנפט שלה בים התיכון, כך שמאגרי לוויתן ואפרודיטה ירשמו תחת חברת בת שתסחר בלונדון, ואילו מאגר תמר ישאר "ישראלי". הרכש של נכסי הנפט במפרץ מקסיקו, בו שותפה הקבוצה כבר כמה שנים במאגרי נפט אחרים, היה אמור לשפר את הפורטפוליו שלה לקראת תחילת המסחר בלונדון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x