בארץ

הסכם קיבוצי בסלקום: הפיטורים בוטלו, העובדים יקבלו אופציות במקום תוספת שכר

לפי ההסכם תבוטל העלאת השכר המתוכננת ל-2019, זו שיועדה ל-2020 תדחה ותיושם רק בתנאים מסוימים, ותקציב הרווחה של העובדים יקוצץ; עובדים זכאים יקבלו אופציות בשווי כולל של 14 מיליון שקל כמעין פיצוי. יו"ר ועד עובדי סלקום: "הפכנו את המשבר להזדמנות אמיתית"

עומר כביר 09:3205.05.19

בוטלו הפיטורים המתוכננים בסלקום: חברת התקשורת חתמה עם עובדיה על הסכם קיבוצי חדש, אשר - לצד ביטול העלאות שכר מתוכננות - מבטל למעשה את תוכניות החברה לצאת במהלך קיצוצים נרחב.

  

יו"ר ועד העובדים מיה יניב ומנכ"ל סלקום ניר שטרן יו"ר ועד העובדים מיה יניב ומנכ"ל סלקום ניר שטרן

 

בינואר האחרון הודיע מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, על כך שבכוונת החברה לפטר בין 200 ל-250 עובדים - כ-5% מכוח האדם - אלא אם יסכים ועד העובדים לקיצוצים בהטבות ולוויתור על העלאת השכר השנתית. הודעת שטרן הובילה את ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה בסלקום.

 

בהודעה לבורסה שפרסמה הבוקר (א') הודיע סלקום על כך שהגיעה לסיכומים עם ועד העובדים וההסתדרות, ושחתמה על הסכם קיבוצי חדש שימנע את הפיטורים המתוכננים ויביא לסיום סכסוך העבודה. לפי ההסכם, העלאת השכר שתוכננה ל-2019 תבוטל, והעלאת השכר שיועדה ל-2020 תדחה ב-15 חודשים לפחות ותיושם רק אם החברה תגיע ליעדי רווחיות מסוימים. בנוסף, תקציב הרווחה של העובדים יקוצץ.

 

לפי ההודעה, עובדים זכאים יקבלו אופציות בשווי כולל של 14 מיליון שקל כמעין פיצוי, אותן יוכלו לממש במועדים קבועים במשך ארבע שנים. בנוסף, פעם ברבעון תיפגש ועדה מיוחד בהשתתפות יו"ר החברה, המנכ"ל, דירקטור חיצוני ויו"ר ועד העובדים, שתדון בנושאים מרכזיים בפעילותה. ההסכם צפוי לחסוך לסלקום הוצאות בסך כולל של 54 מיליון שקל לאורך 2019 ו-2020, בהשוואה להסכם הקודם שנחתם ב-2018.

 

"נמשיך בתנופת העשייה"

 

"ההסכם החדש הוא הצלחה גדולה לכולנו", טען שטרן במכתב לעובדים, שהועבר גם לכלי התקשורת. "הצלחנו יחד לבנות תוכנית בה החברה תחסוך בהוצאותיה מחד, ומאידך ליצור מנגנון שיתוף פורץ דרך, בו העובדים ייהנו מ-Upside. אני בטוח שכולנו נמשיך בתנופת העשייה המאפיינת אותנו בכל תחומי פעילות הקבוצה".

 

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד: "מדובר בהישג פורץ דרך ובהוכחה נוספת לחשיבותה של העבודה המאורגנת ושל ההסתדרות, בהגנה על העובדים ובשמירה על חוסנה של החברה. ההסכם שנחתם מעיד על כך שישנן דרכים אחרות, לעתים יצירתיות, להשאיר את העובדים המסורים במקום עבודתם ולאפשר להם להיות חלק פעיל בהחלמתה של החברה".

 

יו"ר ועד עובדי סלקום, מיה יניב, אמרה שמדובר בהסכם חדשני ותקדימי. "באמצעות חשיבה עמוקה ויצירתית מחוץ לקופסה, הפכנו את המשבר שלנו להזדמנות אמיתית, בין היתר על ידי החלפת תוספת השכר לשנת 2019 בחבילה הונית ומניעת פיטוריהם של מאות מעובדי קבוצה. אני מאמינה בלב שלם שגם העובדים צריכים ליהנות מעליית שוויה של סלקום בעתיד וקבלת המניות הופכת אותם הלכה למעשה לחלק מבעלי הקבוצה ולשותפים להצלחה. אלפי עובדי סלקום מביעים היום אמון מלא בעתידה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x