$
בארץ

הליכוד דורש: העלאת גיל הפרישה לנשים ל-65

הדרישה הוצגה על ידי צוות המו"מ של הליכוד בראשות שר התיירות יריב לוין בפני השותפים הקואליציוניים המיועדים; הסיעות החרדיות דורשות הצמדה של תקציב הישיבות למספר התלמידים ולגידול הטבעי

צבי זרחיה 20:2930.04.19

הליכוד דורש להעלות את גיל הפרישה לנשים מ-62 כיום ל-65. דרישה זו הוצגה על ידי חברי צוות המו"מ של הליכוד בראשות שר התיירות יריב לוין בפני השותפים הקואליציוניים המיועדים. המשמעות: הכנסת תחוקק במהרה חוק שיאפשר את העלאת גיל הפרישה בהדרגה. הצעת החוק מהקדנציה הקודמת דיברה על העלאת גיל הפרישה לנשים ל-64, אך היא נדחתה.

 

 

 

הכנסת הקודמת לא חוקקה לבסוף את החוק להעלאת גיל הפרישה בגלל דרישתם של חברי כנסת מועדת הכספים בראשותו של ח"כ משה גפני (יהדות התורה) להעניק פיצוי לנשים מפוטרות, ולנשים במקצועות שוחקים שנאלצות לפרוש מעבודתם. בוועדת הכספים דרשו שהנשים המפוטרות יקבלו דמי אבטלה או קצבה למשך שנתיים אבל האוצר סירב.

 

פרישה מאוחרת? פרישה מאוחרת? צילום: סי די בנק

 

הדרישה של החרדים 

ובתוך כך, במהלך הדיונים הקואליציוניים העלו נציגי הסיעות החרדיות דרישה להצמיד את תקציב הישיבות למספר התלמידים ולגידול הטבעי. אם תתקבל דרישתם היא תגדיל במאות מיליוני שקלים את תקציב הישיבות. כיום עומד תקציב המוסדות החרדים על למעלה מ-1.1 מיליארד שקל בשנה.

 

ראש העיר ירושלים לשעבר וחבר הכנסת מטעם סיעת הליכוד, ניר ברקת, שיגר היום מכתב לחשב הכנסת חיים אבידור בו הוא דורש לאפשר לו להשתכר שקל אחד לשנה בלבד מעבודתו. זאת בעוד משכורת חבר כנסת עומדת על 44 אלף שקל בחודש. הפנייה לחשב הכנסת מגיעה בעקבות דבריו של אבידור ביום העיון לחברי הכנסת החדשים לפיהם קיימת בעיה פרוצדורלית עבור חבר כנסת לוותר על משכורתו.

 

 

ברקת, שבעשור האחרון כראש העיר ירושלים שירת בתפקידו במשכורת של שקל אחד לשנה, פנה לחשב וביקש להמשיך בכך גם בתפקידו החדש כחבר כנסת. לדבריו, "עבורי זו היא זכות גדולה לשרת את הציבור ללא קבלת תמורה. בטוחני שכפי שהתאפשר הדבר בעיריית ירושלים, אוכל להמשיך לנהוג כך גם בתפקידי כחבר כנסת".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x