$
בארץ

פרסום ראשון

מנהל אגף הפעלה ברכבת, יואב ריזל יתמנה לסמנכ"ל החברה שתפעיל את הרכבת הקלה בת"א

פרישתו של ריזל מצטרפת לשורת בכירים שפרשו לאחרונה מהרכבת בהם המנכ"ל שחר איילון בסוף מרץ כמו גם סמנכ"לית הכספים קרן אצלאן

ליאור גוטמן 10:2730.04.19

נמשכת מגמת פרישת הבכירים ברכבת ישראל: ל"כלכליסט" נודע שמנהל אגף הפעלה ברכבת, יואב ריזל, הודיע על פרישתו והוא אמור להתמנות לתפקיד סמנכ"ל ההפעלה של חברת תבל מטרו, שזכתה במכרז ההפעלה של נת"ע לקו האדום של הרכבת הקלה. מדובר בקו הרכבת העירוני הראשון במרכז, שאמור לחבר כבר בסוף 2021 בין פ"ת דרך תל אביב ועד לדרום בת-ים.

 

 

 

 

בניית הרכבת הקלה בתל אביב בניית הרכבת הקלה בתל אביב צילום: דור מנואל

 

 

ריזל כיהן כמנהל בכיר ברכבת מזה כעשר שנים, כאשר בשנתיים האחרונות מונה למנהל אגף ההפעלה שאחראי על הפיקוד. אחד האירועים האחרונים בהם היה מעורב היה השבתת קו הרכבת ביום שישי זאת לאחר טענה שמספר עובדים לא הגיעו למשמרת. בסביבת הרכבת היה מי שניסה לקשור את פרישתו לאירוע, אולם בדיקה מעלה שהמהלך החל כבר בפברואר האחרון, כאשר ההודעה לממונים נרשמה לפני האירוע של יום שישי.

 

עזיבתו של ריזל מצטרפת לפרישת המנכ"ל שחר איילון בסוף מרץ כמו גם סמנכ"לית הכספים קרן אצלאן מלפני כחודש. המנכ"ל החדש מיכה מייקסנר יכנס לתפקידו רק ביוני, מה שמשאיר את מוטת הניהול בחברה בחסר דווקא על רקע האתגרים בפניהם עומדת החברה. מרכבת ישראל נמסר ש""אנו מודים ליואב ריזל על תרומתו הגדולה לקידום רכבת ישראל ככלי הסעת המונים מודרני ובטוח, למרות האילוצים הרבים ובראשם מחסור חמור בתשתית מסילה וקרונות. אנו מאחלים לו הצלחה רבה בתפקידו החדש, שכולל אתגרים חדשים בתחום התחבורה הציבורית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x