שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ליצמן דורש תוספת של 5 מיליארד שקל למערכת הבריאות; מציע להעלות המס ב-0.5%

סגן שר הבריאות פרסם את רשימת דרישותיו במסגרת המו"מ הקואליציוני; יהדות התורה מבקשת 5 תפקידי סגן שר, ותובעת להגדיל את התקציבים למוסדות החרדיים

צבי זרחיה 22:1428.04.19

סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) דורש תוספת תקציבית של כ-5 מיליארד שקל למערכת הבריאות, ובנוסף העלאת מס הבריאות ב-0.5%. 

 

ליצמן הגיש הערב את דרישותיו לצוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד בראשות שר התיירות יריב לוין.

 

בין הדרישות שהעלה: עדכון סל הבריאות לפי מקדם דמוגרפי מלא המביא בחשבון את שיעור גידול האוכלוסייה והזדקנותה; עדכון אוטומטי לסל התרופות בשיעור של 1.5% מעלות הסל בשנה – המשמעות היא מעבר מתוספת שנתית של 500 מיליון שקל בשנה לכ-750 מיליון שקל בשנה והצמדה לגידול האוכלוסייה ועליית המחירים; תוספת מיליארד שקל לבסיס התקציב עבור תמיכה שוטפת בבתי החולים הציבוריים; שיעור מיטות האשפוז הכלליות לא יפחת מ-1.75 ל-1,000 נפש, ושמירה על שיעור המיטות ל-1,000 נפש בגריאטריה פעילה ופסיכיאטריה - המשמעות היא תוספת של 400 מיטות בשנה; העלאת דמי ביטוח בריאות ב-0.5% שתאפשר לכסות את הבור התקציבי במערכת; ותוספת של מיליארד שקל לטובת תוכנית לאומית להפחתת העומסים במיון ובמחלקות הפנימיות.

 

יעקב ליצמן יעקב ליצמן צילום: אלכס קולומויסקי

 

בנוסף יהדות התורה תובעת 5 סגני שרים, בהם בריאות, חינוך, שיכון ורווחה, וכן ראשות ועדת הכספים. יעקב ליצמן יכהן כסגן שר הבריאות עם סמכויות של שר. במפלגה תובעים הענקת סמכויות דומות לח"כ אורי מקלב ולמאיר פרוש.

 

יהדות התורה גם תובעת את הגדלת התקציבים למוסדות החרדיים, תוכנית דיור למגזר החרדי, חקיקת חוק יסוד לימוד התורה, ושינוי חוק הגיוס של אביגדור ליברמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x